FANDOM


Авторське право — це право управління інтелектуальною власністю. Воно регулює правовідносини, пов’язані із створенням та використанням творів науки, літератури, мистецтва та інших результатів творчої діяльності людини. Авторське право відрізняється від товарного знаку і патентного захисту, оскільки воно відноситься безпосередньо до самим творчим творам, а не до ідентифікації їх джерел.

Авторське право може бути застосовано, коли творча діяльність виходить із стадії задуму і приймає конкретну форму. Наприклад, ви можете захистити статтю авторським правом тільки після того, як ви її напишіть, але ви не можете захистити авторським правом ідею, яка знаходиться у вас в голові. Це також означає, що вам не потрібно реєструвати окремо або публікувати свою роботу.

Авторське право захищає літературні, драматичні, музичні, образотворчі і багато інші твори. Критерії «творчості» досить незначні, і тому навіть невеликі правки в статтях можуть бути захищені авторським правом. На Фандомі авторське право підпадає під закон про авторське право в цифрову епоху.

Автору твору чи іншому правовласнику належить виключне право на наступне:

 1. розповсюдження твору,
 2. переклад або інша переробка твору,
 3. відтворення твору (копіювання),
 4. публічне виконання твору,
 5. публічний показ твору.

Суб'єкт авторського права також має право продавати або просто передавати свої права іншим особам або видавати заборона на використання свого творчого твору без дозволу автора. Використання авторського права без дозволу власника вважається порушенням авторського права.

Ваше авторське право на Фандомі Редагувати

Здійснюючи правку на Фандомі, ви автоматично отримуєте авторське право на цю правку, однак ви погоджуєтесь одночасно на правила Фандому у сфері ліцензування і конкретно на ліцензії та інструменти Creative Commons. Всі нові вікі і майже всі старі википроекты існують у відповідності з цією ліцензією (знайти ліцензію, згідно з якою працює вікі, можна внизу кожної сторінки вікі). Ліцензія Creative Commons означає, що незважаючи на те, що ви є власником авторського права на твір (правку, статтю), при публікації на сайтах Фандому ви автоматично даєте дозвіл на використання, редагування і перетворення вашого твору за умови, що ви будете вказані як автор. Примітка: зображення не підпадають під ліцензії та інструменти Creative Commons, якщо ви не вкажете це окремо.

Часто ви можете побачити, як інший сайт використовує інформацію з вашої вікі. Згідно з ліцензією Creative Commons вони мають на це право, якщо вказують правильну атрибуцію при кожному використанні змісту і розміщують посилання на вашу вікі. Тут можна знайти інструкцію по правильному використанню матеріалу з Фандому.

Про порушення Редагувати

Якщо ви вважаєте, що ваше авторське право було порушено, то першим ділом зверніться до адміністрації википроекта або відповідній посадовій особі на іншому сайті та поясніть їм правила використання та атрибуції вашого матеріалу. Дуже часто люди просто забувають додати посилання на джерело, з радістю це зробить, якщо ви їм про це повідомте.

Якщо порушник відмовляється йти назустріч, то вам потрібно послати повідомлення про порушення авторського права. Відповідно до закону про авторське право в цифрову епоху порушення авторського права тягне за собою процедуру повідомлення про порушення і видалення контента.

Коли володар авторського права з будь-якого іншого сайту помічає порушення на Фандомі, то він або вона повинні надіслати офіційне повідомлення, що включає в себе наступне (відповідно до закону про авторське право в цифрову епоху):

 • Контактна інформація (ім’я, адреса) і підпис подає скаргу. Якщо повідомлення надсилається в електронному вигляді, то підпис теж може бути електронної.
 • Посилання на авторську версію матеріалу (якщо вона є) і посилання на ті сторінки Фандому, де порушується авторське право.
 • Заяву подає скаргу, в якому він або вона повідомляє, чому, на їхню думку, Фандом не має юридичних прав на використання цього матеріалу.
 • Повідомлення про те, що відправник повідомлення під страхом покарання за дачу неправдивих показань клянеться, що інформація у повідомленні є щирою і що він або вона має повне юридичне право діяти на стороні правовласника.

Як хостинг створеного користувачем контенту, Фандом зобов’язується видалити будь-який матеріал порушує авторські права, якщо для цього є точні і справжні докази. Повторні порушення авторського права можуть призвести до втрати будь-яких наявних у користувача статусів на Фандомі, блокування і відключення облікового запису і навіть до закриття вікі.

Ви також можете надіслати скаргу про порушення авторського права в друкованому вигляді за адресою:

Attn: Copyright Agent
FANDOM, Inc.
360 Third Street
Suite 750
San Francisco, CA 94107

Або відправити електронний лист за адресою copyright@FANDOM.com. Вкажіть Claim of Copyright Infringement в заголовку листа.

Додавання захищеного авторським правом матеріалу на вікі Редагувати

Ви можете додати захищені авторським правом твори із зовнішніх джерел на вашу вікі, але це дозволяється робити тільки в наступних випадках:

 • Ваше використання матеріалу потрапляє під доктрину добросовісного використання або інші винятки.
 • У вас є дозвіл власника матеріалу.
 • Матеріал ліцензовано згідно з Creative Commons або будь-який інший вільною ліцензією.
 • Матеріал вважається загальним надбанням.
 • Ви самі створили даний матеріал.

Якщо ваше використання творчих творів не потрапляє ні під одну з перерахованих вище категорій, то ви, швидше за все, порушуєте авторського права. Це означає, що ви також порушуєте Умови використання Фандому. Ми рекомендуємо використовувати тільки ті матеріали, які знаходяться у вільному доступі або на які ви має авторські права. В іншому випадку вони будуть видалені.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.