Центральна спільнота
Advertisement
Це розширення ввімкнено за замовчуванням у Фандомі.

Інтерактивні мапи – це функція, доступна у Фандомі, яка дає змогу спільнотам створювати власні налаштовані мапи. Він доступний для будь-якої спільноти, яка бажає ним скористатися.

Початок[]

Створення та редагування мап наразі обмежено тими, хто має право користувача editinteractivemap, яке автоматично надається адміністраторам та співробітникам Фандому. Існує група користувачів «Interactive map tester», яку адміністратори можуть надати користувачам, щоб дозволити їм створювати та редагувати мапи.

Отримавши дозвіл на редагування мапи, ви можете знайти посилання «Interactive Maps» в меню «Explore» верхньої навігаційної панелі, або ви можете безпосередньо перейти до інструменту створення, відвідавши Special:AllMaps у своїй вікі, де ви можете створити свою власну мапу та знайдіть список усіх мап, які існують у вашій спільноті.

Усі інтерактивні мапи знаходяться в просторі назв вмісту Map:, напр. /wiki/Map:MapName. Мапи, створені в будь-якому іншому просторі назв, у тому числі як підсторінка простору користувача, створюватимуться неправильно. Під час створення мапи за допомогою кнопки Special:AllMaps цей простір назв додається автоматично, без необхідності робити цю частину заголовка сторінки.

Якщо ви не встановили свої налаштування для використання вихідного коду, кнопка «Редагувати» у верхньому правому куті будь-якої сторінки в просторі назв мапи відкриє візуальний інтерактивний редактор мап, який є зручною опцією для швидкого та легкого редагування мап. Клацнувши «Редагувати код» у спадному меню, ви перейдете до вихідного кода та завантажите базову структуру JSON («Позначення об’єкта JavaScript») для мапи. Якщо ви вибрали вихідний редактор як налаштування, ці параметри змінюються, і кнопка в спадному меню звучить як «Редагувати мапу». Натискання значка олівця на самій мапі завжди відкриває візуальний редактор інтерактивних мап, незалежно від обраного вами редактора. Перебуваючи у візуальному редакторі інтерактивних мап, наведення курсора на кнопку з трьома вертикальними точками відкриє спадне меню з опцією «редагувати код».

Створення мапи за допомогою інтерактивного редактора мап[]

Конструктор тем інтерактивних мап

Відображення мапи[]

У цьому розділі ви можете переглядати назву вашої мапи, завантажувати зображення мапи як фон і групувати маркери, які знаходяться в безпосередній близькості.

 • Назва мапи: Це назва вашої мапи. Вашу мапу можна буде переглянути за URL-адресою /wiki/Map:MapName. Якщо ви хочете змінити назву після створення мапи, наведіть курсор на кнопку з трьома вертикальними точками у верхньому правому куті на самій мапі та виберіть опцію «перемістити». Це закриє редактор інтерактивних мап і переведе вас до Special:MovePage.
 • Зображення мапи: Натисніть на цю область, щоб завантажити зображення, яке ви хочете використовувати для своєї мапи. Ви можете завантажити файли .jpg, .jpeg, .png або .svg. Максимальний розмір файлу — 10 МБ.
 • Групові маркери: Увімкніть цю опцію, щоб спростити кількість маркерів на мапі шляхом групування тих, які знаходяться поблизу. Якщо ви клацнете на згрупованому місці, воно збільшить масштаб і покаже підгрупу або окремі маркери у вибраному місці. Ми рекомендуємо групувати велику кількість маркерів для кращого перегляду.

Категорії[]

Упорядкуйте маркери подібного роду, згрупувавши їх у категорії. Цей список з’явиться поруч із мапою і дозволить фільтрувати маркери за категоріями. Натисніть кнопку «Додати категорію», щоб створити нову, натисніть на колір зліва від категорії, щоб змінити колір категорії, і утримуйте горизонтальні смуги праворуч від категорії, щоб змінити порядок категорій. у списку. Клацнувши в будь-якому місці категорії, горизонтальна смуга перетвориться на піктограму кошика, щоб ви могли видалити категорію.

Маркери[]

Щоб додати маркер на мапу, натисніть значок шпильки у верхньому правому куті. Наведіть курсор на потрібне місце на мапі та натисніть, щоб опустити його. Після того, як ви розмістили маркер, з’явиться меню з кількома параметрами, які керують тим, як ваш маркер відображатиметься на мапі:

 • Назва: Це назва вашого маркера/місцезнаходження. Він має містити 50 символів або менше.
 • Опис (необов’язково): Цей опис буде відображатися під вашим заголовком у спливаючому вікні, коли клацнете маркер. Він має містити 150 символів або менше.
 • Посилання (необов’язково): У вас є можливість посилатися на будь-яку статтю у вашій вікі (можливо, на ту, яка містить більш детальну інформацію про вибраний маркер/розташування).
  • Назва сторінки: У цьому полі введіть назву статті, на яку ви хочете посилатися. Не має значення, чи використовуєте ви пропуски чи підкреслення для назв статей.
  • Текст відображення посилання: Виберіть, як ви хочете, щоб текст посилання відображався. Це може бути та сама назва, що й стаття, або щось на кшталт «Подивитися більше». Це поле обов’язкове, якщо ви зв’язуєте назву сторінки.
 • Категорія: Виберіть категорію, до якої потрібно згрупувати ваш маркер. Кожен маркер має бути пов’язаний з категорією, щоб краще групувати схожі маркери.

Після створення маркера ви можете перетягнути його в інше місце на мапі, якщо хочете. Ви також можете натиснути на маркер і навести курсор на три вертикальні точки, щоб відкрити варіанти редагування або видалення маркера.

Додаткові функції[]

 • Масштабування: Використовуйте кнопки + і — у нижньому правому куті, щоб збільшити або зменшити масштаб мапи. Ви також можете використовувати коліщатко прокрутки/миші.

Наведення курсора на кнопку з трьома вертикальними точками відкриє спадне меню. Залежно від ваших права користувача, ви завжди матимете можливість «редагувати код», «історію» та «перейменовувати» мапу.

 • Редагувати код: Натиснувши це, ви перейдете до візуального редактора інтерактивних мап і до коду JSON мапи. Якщо ви хочете повернутися до візуального редактора інтерактивних мап, вам потрібно вийти з режиму коду та знову клацнути олівцем редагування на мапі.
 • Історія: Це перенесе вас з редактора та до історії сторінок Мапи, де будуть показані всі редагування та зміни, внесені будь-ким, і ви зможете скасувати їх, якщо необхідно.
 • Перейменування: Це закриє редактор інтерактивних мап і переведе вас до Special:MovePage, де ви можете вибрати нову назву для своєї мапи.

Наведені нижче параметри доступні лише для тих, хто має право модератора контенту або вище.

 • Захист: Він відкриває параметри для захист вашої мапи.
 • Вилучення: Це дозволить вилучити вашу мапу. Ви завжди можете відновити його, якщо зробили це випадково.

Коли ви вносите зміни, у вікні попереднього перегляду в режимі реального часу відображатимуться ваші зміни, тож ви можете побачити, як виглядатиме ваша мапа, перш ніж зберегти її. Коли ви закінчите, натисніть кнопку «Зберегти», і ваша нова мапа з’явиться на вікі!

Створення мапи за допомогою JSON у редакторі вихідного коду[]

Кожна інтерактивна мапа визначена в JSON (нотація об'єктів JavaScript). Для створення мапи необхідно визначити наступні поля:

 • mapImage (вимагається) — ім'я файлу, який буде використовуватися як фонове зображення мапи. Зображення має бути завантажено до вікі (наприклад, за допомогою Special:Upload). Підтримуються такі розширення файлів: jpg / jpeg / png / svg
 • mapBounds (вимагається) — межі, що визначають краї мапи, задані як матриця цілих чисел 2x2
 • categories (вимагається) — список категорій, які відображатимуться у списку фільтрів (випадаюче меню знаходиться у верхній лівій частині мапи)
 • markers (вимагається) — список маркерів, які відображатимуться на мапі. Кожен маркер повинен бути пов’язаний з певною категорією
 • origin — розташування початкової точки [0,0] в системі координат
  • Можливі значення: bottom-left (за замовчуванням) або top-left
 • coordinateOrder — порядок координат, що використовуються для визначення меж мапи та позиції маркерів
  • Можливі значення: xy (за замовчуванням) або yx

Категорії[]

Категорії — це група маркерів одного виду. Кожна категорія маркера визначається за допомогою таких полів:

 • id (вимагається) — унікально визначений ідентифікатор для кожної категорії, що відповідає властивості categoryId кожного маркера. Будь-який рядок дійсний як «id».
 • name (вимагається) — назва категорії, яка буде відображатися в списку фільтрів
 • color (вимагається) — кольори, з якими буде відображатися кожна категорія маркера, які можуть бути вказані у шістнадцятковому або названих кольорах. Категорії з полем недійсного кольору відображатимуться чорними.

Маркери[]

Кожен окремий маркер визначається за допомогою таких полів:

 • categoryId (вимагається) — категорію, пов'язану з маркером
 • position (вимагається) — координатна позиція маркера в межах заданого mapBounds і в порядку, визначеному coordinateOrder
 • popup (вимагається) — властивості спливаючого вікна, що з’являється при натисканні на маркер:
  • title (вимагається) — назва маркера. Кожен заголовок маркера має суворе обмеження в 50 символів
  • description (вимагається) — опис, який відображатиметься у спливаючому вікні. Кожен опис маркера має суворе обмеження в 150 символів
  • link — посилання на статтю, яке буде додано до спливаючого вікна. Посилання на маркери є необов’язковими, але якщо вони включені, вони мають бути визначені як url (назва статті, на яку буде посилатися), так і мітка (текст посилання, який відображатиметься). URL-адреса може посилатися як на повні статті, так і на розділи статей.

Приклад[]

{
 "origin": "bottom-left",
 "coordinateOrder": "xy",
 "mapImage": "File:MapBackground.jpg",
 "mapBounds": [[0, 0], [1000, 1000]],
 "categories": [
  { "id": "1", "name": "Артефакти", "color": "#ff00ff" },
  { "id": "2", "name": "Підземелля", "color": "#00ff00" }
 ],
 "markers": [
  {
   "categoryId": "1",
   "position": [500, 300],
   "popup": {
    "title": "Меч",
    "description": "Дуже важливий артефакт",
    "link": {
     "url": "Стаття про меч",
     "label": "Див. також"
    }
   } 
  },
  {
   "categoryId": "2",
   "position": [300, 500],
   "popup": {
    "title": "Печера",
    "description": "Дуже страшне підземелля",
    "link": {
     "url": "Стаття про печеру",
     "label": "Див. також"
    }
   } 
  }
 ] 
}

Перегляд мапи[]

Кластери маркерів[]

Для зручності відображення маркери локально згруповані в кластери. При наведенні курсора на кластер відобразиться контур області маркерів, що містяться в цьому кластері, з числом, що вказує кількість. Клацніть на кластері, щоб збільшити цю область.

Наразі немає можливості налаштувати чутливість кластеризації.

Фільтри[]

На мапах є меню фільтрів, яке дозволяє їм показувати або приховувати певну категорію маркера, якщо ви хочете бачити лише певну. Виберіть «Вибрати всі», щоб показати всі маркери на мапі, або виберіть окремі категорії, щоб побачити маркери лише з цієї категорії.

Вбудовування мапи[]

Щоб більше оглянути свою мапу, ви можете вставити її в статтю основного простору, якщо хочете. Після створення мапи її можна включити в статтю за допомогою синтаксису вікітексту {{Map:MapName}}.

Як і шаблони, у статтю можна вставити більше однієї мапи. Мапи, вбудовані в статті, матимуть кнопку редагування у верхньому правому куті мапи. Натиснувши це, відкриється редактор інтерактивних мап у новій вкладці, що дозволить редагувати його безпосередньо.

Вирівнювання[]

За замовчуванням мапа займає 100% ширини елемента, що містить (тобто, якщо вона розміщена в центрі статті, вона розгорнеться на всю ширину сторінки). Ви можете маніпулювати його розміщенням, вставляючи його всередину елемента або таблиці <div>, що дозволяє вказати вирівнювання, ширину та багато інших функцій.

Зауважте, що для того, щоб мапа всередині такого елемента належним чином помістилася в статті, вона повинна мати ширину 530 пікселів або менше.

Також ви можете розмістити мапу в інформаційному вікні, хоча це значно обмежить її функціональність.

Advertisement