Центральна спільнота
Advertisement

Іноді вам потрібно експортувати сторінки з однієї спільноти Фандомуm в іншу. Або ви можете отримати деякі сторінки з нефандомної вікі, як-от Вікіпедія. Ви можете зробити це за допомогою сторінки «Special:Export» у донорській вікі — і сторінки «Special:Import» у вашій вікі.

Будь-хто може використовувати Special:Export. Він просто створює файл XML із вибраними вами сторінками. Але ви повинні бути адміністратором, щоб використовувати Special:Import, сторінку, яка розпаковує файл XML у сторінки у вашій вікі.

Перед експортом[]

Special:Export зазвичай є найчистішим способом додавання серії статей одного сайту MediaWiki до іншого сайту MediaWiki. Це пов’язано з тим, що під час імпорту дані ліцензування та атрибуції передаються, зберігаючи вміст сумісність CC BY-SA.

Інтерфейс сторінки Special:Export

Проте експортувати вміст із сайту не завжди доцільно. Вміст слід експортувати, щоб спільнота імпорту могла використовувати вміст новим та унікальним способом або в іншому контексті. Наприклад, ви можете імпортувати сторінку Marvel про Тор до спільноти про фільм «Тор». Або ви можете імпортувати серію сторінок з англійської спільноти до міжнародної спільноти, щоб їх було легше перекладати.

Як правило, пам’ятайте, що сторінки, які ви експортуєте, створили інші. Просте імпортування їхньої роботи не з іншої причини, як для того, щоб мати їхню роботу, ви, швидше за все, не оцінили б, якби вони зробили те саме з вами. Поміркуйте, чи було б доцільніше посилання на сторінку в їхній вікі замість копіювання.

Експортування[]

Як боротися із «зіткненням»
Імпортуючи вміст, ви можете зустріти сторінки двох різних спільнот з однаковими назвами. У цьому випадку одну зі сторінок потрібно буде перейменувати в 'перед' імпортуванням. Ви не можете зробити це потім. Якщо ви забудете це зробити, історії редагування обох статей об’єднаються, і ви, як правило, отримаєте історію сторінки, яка занадто заплутана, щоб її зрозуміти.
Створіть список статей
Найпростіший спосіб отримати список статей – скористатися полем «Додати сторінки з категорії:» у верхній частині сторінки «Спеціальна:Експорт», яке автоматично додасть список статей певної категорії до списку експорту.
Якщо це неможливо, ви можете скопіювати та вставити списки назв статей зі сторінки категорії, Special:AllPages, списку DPL або будь-якого іншого джерела назв сторінок. Можливо, вам доведеться попрацювати з вставленим списком у вашому улюбленому зовнішньому блокноті, програмі обробки текстів або електронних таблицях, щоб отримати список простих заголовків сторінок з однією назвою на рядок.
Ви повинні включити простір назв, якщо ви хочете експортувати з будь-чого, крім основного простору статей (наприклад, Обговорення:Щось, Користувач:Хтось, Шаблон:Інфобокс).
Якщо список довгий або сторінки мають багато версій, вам, ймовірно, доведеться розбити список на менші частини, оскільки MediaWiki не може імпортувати файли XML розміром понад 1,8МБ.
Виберіть, включати чи ні історію сторінок.
Включення історії сторінок майже завжди є найкращим вибором, оскільки це значно спрощує необхідне позначення авторства Creative Commons. Якщо у вас немає конкретної причини, щоб ви хотіли лише останню версію, зніміть прапорець «Включати лише поточну версію, а не повну історію».
Можливо, вам доведеться залишити позначку «лише поточну редакцію» для статей, які мають дуже довгу історію. Якщо так, зазначте джерело в полі коментаря Special:Import, щоб кожен, хто досліджує історію сторінок імпортованої статті, міг побачити, звідки вона взялася.
Виберіть, включати чи ні шаблони.
Якщо встановити цей прапорець, усі шаблони та підшаблони, необхідні для сторінки, буде експортовано. Якщо ви не експортуєте їх, сторінки можуть не відображатися належним чином під час імпортування. Вам потрібно буде або додати шаблони на цільовий сайт пізніше, або відредагувати сторінки, щоб видалити код шаблону.
Деякі вікі, включаючи Вікіпедію, як правило, використовують безліч складних і гнучких шаблонів і підшаблонів, розроблених протягом багатьох років людьми, які спеціалізуються на їх створенні. Вони часто набагато складніші, ніж вам потрібно у Фандомі. Будьте готові або імпортувати багато шаблонів та підшаблонів, щоб імпортовані сторінки Вікіпедії відображалися належним чином, або редагувати сторінки після імпорту, щоб видалити або спростити код шаблону.
Збережіть експортований файл.
Установіть прапорець «Зберегти як файл», щоб зберегти експорт на комп’ютер у вигляді XML-файлу. Якщо розмір звітного файлу перевищує приблизно 1,8 МБ, вам потрібно буде зменшити розмір вашого списку експорту та спробувати ще раз, щоб ви могли імпортувати потрібні сторінки меншими частинами.

Імпортування[]

Імпортуйте файл до нової спільноти.

Інтерфейс сторінки Special:Import

Перейдіть до Special:Import у цільовій спільноті та натисніть кнопку «Огляд», щоб знайти файл XML на вашому комп’ютері. Імпортовані сторінки відображатимуться в списку Special:RecentChanges та Special:Log/import. Ви можете зробити це, лише якщо ви є адміністратором вікі, до якої імпортуєте.
Інтервікі-префікс
Це префікс, який використовуватиметься для зв’язування змін із відповідними вікі. Для будь-якої вікі Фандому ви можете просто використовувати w:c:wikiname, замінивши wikiname на назву вікі, зазначену в її URL-адресі (наприклад, для community.fandom.com це буде спільнота). Повний список інших префіксів можна знайти за адресою MediaWiki:Interwiki map.
Призначення редагування локальним користувачам
Якщо цей параметр позначено, тоді ім’я користувача, що відображається в історії сторінок, буде посилатися на їхній профіль у локальній вікі, а якщо його зняти, то воно посилатиметься на їхній профіль у вікі, визначеному інтервікі-префіксом вище. Якщо ви імпортували сторінки з вікі, що не належить до Фандому, це точно не потрібно вибирати. Якщо це з вікі Fandom або Gamepedia, все одно краще не позначити його, якщо ви не знаєте, що всі в історії сторінок працюють над вашою поточною вікі.
Додаткові параметри імпорту
Під коментарем є 3 варіанти, куди імпортувати сторінки:
  • Імпортувати в розташування за замовчуванням
    • Це параметр за замовчуванням, який імпортує сторінки та категорії у файлі XML до тих самих назв сторінок у цільовій вікі. Це правильний варіант майже для кожного випадку використання.
  • Імпорт у простір назв: [виберіть цільовий простір назв]
    • Цей параметр дозволяє імпортувати всі сторінки файлу XML до простору назв, відмінного від основного простору назв. Будьте обережні, використовуючи цю опцію, оскільки це може мати непередбачувані наслідки.
  • Імпортувати як підсторінки наступної сторінки: [вказати назву сторінки]
    • Цей параметр дозволяє імпортувати всі сторінки у файлі XML як підсторінки однієї сторінки. Це не працюватиме для категорій.
Надайте кредит, як того вимагає наша ліцензія
Вікіпедія є поширеним джерелом, з якого вікі можуть використовувати вміст. Якщо ви скопіюєте Шаблон:Вікіпедія у свою вікі, ви можете додати {{Вікіпедія}} у нижню частину своїх імпортованих сторінок, щоб надати необхідну атрибуцію для всього, що скопійовано з Вікіпедії.
Ви також можете створити копії цього шаблону для використання в інших джерелах. Наприклад, якщо ваша спеціалізована кулінарна спільнота запозичує набір сторінок рецептів та інгредієнтів із Вікі рецептів, ви можете створити подібний «Шаблон:Вікі рецептів», щоб надати посилання на цю спільноту.
Внесіть зміни для своєї спільноти
Після імпортування ви можете перемістити/перейменувати статті та відредагувати їх, як і будь-яку звичайну сторінку. Найголовніше, ви хочете, щоб сторінки відповідали всім іншим у вашій спільноті.
Вам слід змінити тон і словниковий запас у тексті, якщо він недоречний, додати посилання на наявні сторінки у вашій вікі та додати відповідні категорії. Ви також можете розділити довгі сторінки на кілька коротших, видалити або спростити код шаблону, а також видалити небажані червоні посилання (посилання на неіснуючі сторінки) або змінити їх на інтервікі-посилання, які спрямовують назад до джерела спільноти.

Див. також[]

Advertisement