Центральна спільнота
Advertisement

Офіційне лого уніфікованої спільнотною платформи

Уніфікована спільнотна платформа (скор. UCP) — це нова вікі-платформа, що працює на MediaWiki 1.33. Усі вікі Фандому і всі вікі Геймпедії були перенесені з відповідної платформи до UCP, щоб отримати вигоду від тієї ж базової технології.

Усі вікі Фандому, створені після 11 березня 2020 року, уже працюють за UCP або MediaWiki 1.33.3. Фандомські вікі, створені до цієї дати, під керуванням MediaWiki 1.19.24, були поступово перенесені на нову платформу протягом 2020 року, а також вікі Геймпедії наслідували за ними.

Зміст

Навіщо створювати нову платформу і навіщо переносити на неї існуючі вікі?[]

На застарілій платформі Фандому працювала набагато старіша та сильно налаштована версія MediaWiki. Усі спеціальні функції, додані Фандомом протягом багатьох років, такі як стіни повідомлень, ланцюжкові форуми, чат, досягнення, панель адміністратора, Special:WikiActivity та багато інших, зробили майже неможливим оновлення до новішої версії MediaWiki. Це означало втрату багатьох покращень і нових функцій, розроблених Фондом Вікімедіа, які постачаються з новішими версіями MediaWiki.

Після того, як Фандом та Геймпедія об’єднали зусилля в 2019 році, ми нарешті вирішили, що настав час розплутати складну та сильно налаштовану платформу Фандому, видалити або замінити застарілі функції та об’єднати всі вікі в нашій мережі на єдиній платформі з оновленою версією з MediaWiki.

Метою було надати користувачам Фандому доступ до новіших і кращих функцій MediaWiki, а користувачам Геймпедії — доступ до функцій, які раніше були доступні лише у Фандомі. Як бонус, нашим командам розробників більше не доведеться підтримувати дві окремі платформи, більша з яких була застарілою спеціальним завданням, яке досягло кінця свого терміну служби. Створення спільної основи також звільнить ресурси для зосередження на створенні нових функцій для наших користувачів і пошуку заміни втраченим під час оновлення.

Докладніше про те, чому ми вирішили створити UCP і який процес маємо досягти, можна знайти в цьому дописі блогу. Щоб отримувати останні новини про UCP, будь ласка, слідкуйте за нашими блогами. Ми також регулярно ділимося інформацією про те, які виправлення помилок та нові функції були запущені в наших Основних релізах.

Чим UCP відрізняється від застарілої платформи Фандому?[]

Ключова відмінність між UCP та застарілою платформою Фандому полягає в тому, що UCP працює на MediaWiki 1.33, тоді як стара платформа використовує версію 1.19. Тут ми не будемо розглядати відмінності між цими версіями, оскільки вони не є унікальними для нашої платформи, і ви можете порівняти версії MediaWiki в інших місцях.

Робота над UCP триває. Це означає, що деякі користувацькі функції, які ви, можливо, пам’ятаєте зі старих платформ Фандому або Геймпедії, все ще працюють над і ще не доступні в UCP, але будуть пізніше.

Якщо ви тут, тому що вам цікаво, чому певну функцію не можна знайти в UCP, чи буде вона замінена, додана пізніше, чи взагалі не існує в UCP, або якщо вас цікавлять відмінності, Ви помітили, дивіться наведений нижче список. Якщо вас цікавить функція, яка тут не згадується, ви можете зв’язатися зі своїм представником Вікі, іншими співробітниками або запитати у нашому Discord.

Щоб отримувати регулярні оновлення про нові функції та виправлення помилок, які ми випускаємо щотижня, слідкуйте за нашими основними характеристиками випуску.

Порівняння ознак[]

Редактор[]

Візуальний редактор у дії на вікі UCP

Вихідний редактор в дії на вікі UCP

Стара платформа Фандому мала три різні інструменти для редагування статей: RTE, візуальний редактор і вихідний редактор. Жодного з них не було в UCP. Натомість на UCP ви знайдете новий візуальний редактор MediaWiki та його вихідний редактор вікітексту.

Ми внесли деякі зміни в інтерфейс та дизайн, щоб повністю інтегрувати цей редактор із брендом і платформою Фандом. Ваші налаштування редактора, які ви встановили на старій платформі, переносяться на UCP. Це означає, що якщо ви вибрали вихідний редактор як редактор за замовчуванням у своїх налаштуваннях, статті, які ви хочете відредагувати, також відкриватимуться в режимі вихідного коду на UCP.

Деякі теги редагування та вікітексту, які ви використовуєте, можуть бути обмежені або більше не доступні. Приклади включають перегляд вкладок.

Мобільне редагування[]

Мобільне редагування недоступне для вікі на застарілій платформі Фандому. Вікі UCP можна редагувати з мобільних пристроїв, використовуючи мобільний візуальний редактор або вихідний режим. Останні зміни у вікі UCP показуватиме, які зміни були внесені за допомогою мобільного пристрою.

Попередній перегляд редагування для мобільних пристроїв[]

Наразі неможливо попередньо переглянути, як ваша опублікована сторінка виглядатиме на мобільному пристрої, коли ви редагуєте на комп’ютері. Ця функція була дуже мало використана на застарілій платформі Фандому, і тому досі не була портована на UCP.

Спеціальна:Відео та Спеціальна:Зображення[]

Обидві ці сторінки були замінені на стандартну сторінку MediaWiki Special:NewFiles, яка дозволяє як завантажувати нові зображення до вікі, так і додавати відео з підтримуваних джерел відео. Special:NewFiles також пропонує зручні фільтри для пошуку, наприклад пошук за назвою чи типом файлу.

Налаштування CSS і JavaScript[]

Ви можете редагувати свій персональний код на community.fandom.com у просторі назв користувача. Будь-який користувацький код, який ви туди додасте, застосовуватиметься лише до вікі UCP.

Адміністратори можуть налаштовувати свою вікі за допомогою CSS так само, як і на застарілій платформі. Зверніть увагу, однак, що ваш користувацький код може знадобитися відкоригувати, перш ніж він досягне тих же результатів у вікі UCP, що й на застарілій платформі.

Огляд JavaScript доступний на UCP, налаштування JS тепер доступне у вікі UCP (якщо ви попросили його ввімкнути через Special:Contact).

Розширення MediaWiki[]

Наступні розширення, які ви можете попросити персонал увімкнути для вашої вікі на застарілій платформі Фандому, також доступні за запитом на UCP:

Ці розширення ввімкнені за замовчуванням на всіх вікі UCP:

RSS-канали[]

На застарілій платформі доступне розширення для відображення RSS-каналів. Це стороннє розширення з деякими змінами, внесеними Фандомом. Хоча це користувацьке розширення недоступне на UCP, але Розширення RSSPie доступне.

GoogleSpreadsheet[]

На застарілій платформі було доступне розширення GoogleDocs4MW. Це розширення недоступне в UCP, тому теги <googlespreadsheet> не працюють.

CreateBox[]

На застарілій платформі було доступне розширення CreateBox. Це розширення недоступне в UCP, тому використовуйте InputBox замість тегів <createbox>...</createbox>.

Placeholder[]

На застарілій платформі було доступне розширення Placeholder, але це розширення недоступне на UCP.

Сполучення клавіш[]

Застаріла платформа Фандом представила власний набір комбінацій клавіш кілька років тому. Вони зараз в UCP.

Пропозиції посилань[]

Коли ви редагуєте сторінку та додаєте посилання через вікітекст, застаріла платформа Фандом пропонує пропозиції, як доповнити ваше посилання. Вони зараз в UCP.

Профілі користувачів[]

Профілі були перероблені на UCP, але вони містять ті самі основні елементи, що й на застарілій платформі: глобальний заголовок з вашим аватаром і деякою інформацією про вас, а також локальні вкладки для тексту вашого профілю, ваші повідомлення та ваш список вікі-внесків (з позначкою «Діяльність» на UCP). Основна відмінність від вікі старої платформи полягає в тому, що профілі UCP використовують нові стіни повідомлень, які не базуються на MediaWiki — див. нижче.

Соціальні особливості[]

Потокові форуми[]

Функція ланцюжкових форумів Фандому складалася зі старого коду, який було дуже важко підтримувати та оновлювати. Це було нелегко використовувати на мобільних пристроях. Тому він не буде доступним на UCP і був замінений на Обговорення. Існуючі ланцюжки форуму були повністю перенесені в Обговорення, тому вміст не було втрачено. Ми працюємо над кількома покращеннями для обговорень, щоб зробити його більш знайомим для користувачів форуму та зробити його більш потужним. Ці покращення є результатом відгуків користувачів і дослідження досвіду користувачів на форумах та варіантах використання для обговорень.

Коментарі до статей[]

Коментарі до статті на старій платформі Фандому засновані на тій же технології, що й ланцюжкові форуми, і тому їх потрібно замінити з тих же причин. Нова функція, яка дозволяє користувачам залишати коментарі під вікі-статтями, стала доступною на вікі UCP. Існуючі коментарі буде переміщено до функції заміни, щоб вміст не було втрачено. Адміністратори можуть увімкнути або вимкнути цю функцію за допомогою панеллю адміністратора, відповідно до того, що найкраще підходить їхній спільноті, так само, як вони можуть на старій платформі.

Стіна Обговорення[]

Подібно до ланцюжкових форумів і коментарів до статей, старі стіни повідомлень від Фандому працюють на коді, який застарів і не підходить для сучасної платформи спільноти.Замінна функція зв’язку між користувачами доступна на UCP із майже такою ж функціональністю. Однак вікітекст не підтримується на нових стінах повідомлень на UCP, і кілька функцій, необхідних, щоб зробити їх такими ж зручними, як старі стіни повідомлень Фандому, все ще розробляються. Щойно нові стіни повідомлень будуть більш повно розроблені, існуючі потоки повідомлень із застарілої платформи Фандому будуть перенесені на нову функцію стін, тому вміст не буде втрачено.

Адміністратори можуть увімкнути або вимкнути цю функцію за допомогою перемикача на інформаційній панелі адміністратора. Коли стіни повідомлень вимкнено, вікі за замовчуванням має значення сторінки обговорення користувачів для спілкування між користувачами.

Сповіщення стін обговорення[]

Оскільки старі стіни повідомлень Фандому недоступні на UCP, пов’язане з ним спадне меню сповіщень (за значком літери) також недоступне в UCP. Натомість сповіщення з нової функції стіни для повідомлень Фандому з’являються серед сповіщень про обговорення у спадному меню дзвіночка. Якщо у вас є сповіщення зі стіни повідомлень на вікі, яка все ще знаходиться на старій платформі, ви не зможете їх бачити, переглядаючи вікі UCP. Аналогічно, ви не зможете бачити сповіщення зі стін повідомлень UCP під час перегляду застарілої вікі.

Блоги[]

Блоги доступні на UCP і підтримують вікітекст. Існуючий вміст блогу (публікації в блозі та будь-які коментарі, які вони можуть мати) передається повністю, коли вікі переноситься на UCP. Як і на застарілій платформі, у новостворених вікі блоги ввімкнені за замовчуванням, але адміністратори можуть вимкнути цю функцію на інформаційній панелі адміністратора.

Чат[]

Функція живого чату Фандому недоступна в UCP, і вікі, які переходять на UCP, не матимуть цієї функції.

Опитування[]

Опитування у стилі вікі (AKA AjaxPolls) недоступні в UCP, а вікі, які переходять на UCP, не матимуть цієї функції. Глобальне використання функції було недостатнім, щоб заслуговувати необхідні зусилля для відтворення функції в новому програмному забезпеченні, враховуючи деякі досить складні технічні проблеми. Обговорення мають вбудовану функцію опитування, яку можна використовувати замість неї.

Створення нової вікі[]

Усі вікі Фандому створені на UCP з 11 березня 2020 року. Це працює точно так само, як і на застарілій платформі Фандому, за одним винятком: якщо ми підозрюємо, що ваша вікі охоплює ту саму тему, що й інша вікі, яка вже існує на Фандомі, вас попередять, що ви створюєте потенційну дублікат, і ваша вікі може бути переглянута та закрита з цієї причини протягом днів після її створення.

Спеціальні сторінки та інструменти адміністратора[]

Спеціальна:Список_користувачів[]

Ця спеціальна сторінка, яка показує, хто скільки редагував у певній вікі, доступної на UCP.

Спеціальна:WikiFeatures[]

Ця спеціальна сторінка не існує в UCP. Однак адміністратори все одно можуть вмикати та вимикати певні розширення для своїх вікі. Ці перемикачі тепер розташовані безпосередньо на правій панелі панелі керування адміністратора.

Спеціальна:WikiActivity[]

Цей інструмент, призначений для того, щоб зробити моніторинг діяльності вікі доступнішим для нових адміністраторів і звичайних користувачів, недоступний на UCP. Натомість користувачі можуть використовувати Спеціальна:Нові_редагування, щоб бути в курсі того, що відбувається у вікі. Ми отримали відгуки від користувачів, які пропустили Special:WikiActivity і які використовували його на старій платформі Фандому у спосіб, який не підтримується Новими редагуваннями. Ми шукаємо, що ми могли б зробити, щоб надати функціональність, подібну до Special:WikiActivity, до UCP.

Спеціальна:Спільнота[]

Сторінка спільноти, яка містить огляд користувачів спільноти та пропозиції щодо покращення вікі, доступна на UCP.

Спеціальна:Insights[]

Цей інструмент технічного обслуговування, який висвітлює несекретні шаблони, непортативні інфобокси та інші проблеми з обслуговуванням у вікі, не буде доступним на UCP, оскільки спільнотами на застарілій платформі Фандому його мало використовували. До цих завдань обслуговування все ще можна отримати доступ через спеціальні сторінки MediaWiki.

Досягнення[]

Досягнення тепер доступні на вікі UCP і пропонують той самий досвід, що й на старій платформі. Ви можете зв’язатися зі співробітниками Фандому, щоб увімкнути цю функцію у вашій вікі. Однак ви більше не можете створити власну доріжку значка.

Спільні сховища зображень[]

UCP підтримує обмін зображеннями між вікі.

Дампи бази даних і «закрита вікі-сторінка».[]

Коли ви відвідуєте URL-адресу вікі, яка була закрита, застаріла платформа Фандому показує вам сторінку з поясненням, що вікі закрито. На цій сторінці ви можете завантажити файл дампа з текстовим вмістом вікі. Це доступно на UCP.

Опція запиту файлу дампу для активної вікі через сторінку Спеціальна:Статистика також доступна на UCP.

Виставка категорій[]

Category Exhibition — це розширення старої платформи, яке негативно вплинуло на пошукову оптимізацію (SEO), знизивши рейтинг категорій за видимістю. Після того, як 2 роки тому він був вимкнений для користувачів, які вийшли з системи, він був замінений на оптимізовану для SEO версії на UCP, поряд з основним переглядом категорій MediaWiki.

Wiki Activity Monitor[]

WAM (Wiki Activity Monitor) був неточним уже понад 4 роки через те, як платформа розвивалася з обговореннями та іншими соціальними функціями. У результаті відгуків користувачів ми шукаємо заміну для цієї функції в 2021 році, яка дозволить вікі зрозуміти, як вони порівнюють з однолітками.

Функції, які залишаються такими ж на UCP, як і на застарілій платформі Фандому[]

Щойно всі вікі будуть переміщені в UCP, ми зможемо вводити інновації та впроваджувати ширші покращення та нові функції. Принаймні відтоді наступні елементи платформи Фандому не зміняться.

  • Скін Фандому: за винятком деяких змін для нових і замінених функцій, таких як нові стіни повідомлень і профілі, вікі на UCP виглядають так само, як і на старій платформі.
  • Створення облікового запису та вхід
  • Обговорення: За винятком деяких покращень, заснованих на дослідженні досвіду користувачів і відгуках спільнот, які працюють на форумах.
  • Пошук: Ми внесли багато змін, щоб покращити внутрішній пошук Фандому за минулий рік, але він все ще виглядає і працює так само. Пошук працює на UCP так само, як і на застарілій платформі.
  • Настроювана нижня панель інструментів для користувачів, які ввійшли в систему
  • Панель адміністратора — за винятком Спеціальна:WikiFeatures, який більше не є окремою сторінкою в UCP, а є списком перемикачів у правій панелі приладної панелі.
  • Інструмент керування головною сторінкою для мобільних пристроїв
  • Спеціальна:Конструктор тем
Advertisement