Центральна спільнота
Advertisement
Цей блог було написано співробітником TimmyQuivy, його оригінал можна знайти на Community Central.

Вітання, друзі!

Сьогодні я радий повідомити, що ми отримали ще одне досягнення в межах Єдиної платформи — незначну технічну зміну, яка має великі та захоплюючі соціальні наслідки. На вікі, що використовують UCP, відтепер ви почнете бачити деяких користувачів, яких називають членами команди SOAP.

2019 SOAP logo RGB sizes-02.png

Два наших логотипи SOAP.

Це лише нова, комбінована назва двох груп, знайомих нашим редакторам. VSTF (Volunteer Spam Task Force) від Фандому та GRASP (Gamepedia Rapid Anti-Spam Patrol) від Геймпедії об'єдналися в одну команду. Ми вирішили дати групі нову назву, оскільки не хотіли віддавати перевагу історії однієї платформи над іншою. Усі члени команди придумали та проголосували за можливі імена, а співробітники обрали нашого фаворита з найкращих претендентів. Ось так ми закінчилися з SOAP (Spam Obliteration and Prevention) — Знищення та запобігання спаму. SOAP сам по собі є досить хорошою абревіатурою для того, що робить команда, яка забезпечує нашу мережу вікі-сайтів кришталевою чистотою від шкідливого вмісту.

Ми дуже раді, що досягли цього моменту, тому що це ще одна віха в об'єднанні Фандому та Геймпедії разом. GRASP та VSTF були єдиними волонтерськими групами, які відповідали за дві платформи, тому об'єднання їх разом є ще одним сильним символом зростаючої єдності між нашими базами користувачів. GRASP та VSTF спілкувались один з одним протягом останніх двох місяців, коли ми готувалися до об'єднання, і я радий повідомити, що всі працюють разом.

Для тих із вас, хто, можливо, не знайомий з історичними групами та чим вони займаються, вважайте цей блог офіційним вступом. Ми також торкнемось того, як команда SOAP використовує нові технології, щоб адаптуватися і краще обслуговувати всіх нас.

Чому вікі-сайти є цілями для вандалізму та спаму?

Хоча вандалізм і спам часто збиваються разом — і наша команда волонтерів працює над очищенням обох — у них дуже різні причини.

Вандалізм — це дуже соціальне питання. У контексті проєкту онлайн-спільноти вандалізм — це навмисна спроба завдати шкоди корисності контенту для інших читачів. Наше програмне забезпечення MediaWiki дозволяє будь-кому редагувати, через що кожен може здійснювати не завжди корисні дії. Хоча це дозволяє нашій спільноті створювати дивовижні речі, це також означає, що людям, що діють незріло і з усією працею, не потрібно докладати зусиль, щоб спробувати завдати шкоди вікі.

Попри того, що переважна більшість внеску є доброю, невелика частка поганих редагувань має негативний вплив, оскільки цей вміст може стати неправдивим (шкодить довірі до спільноти), наклепницьким або запальним (шкодить співпраці спільноти) або іноді дратувати (шкодить вашим очам). Уявіть, що деякі користувачі в Інтернеті створюють проблеми іншим! За нашими оцінками кожного дня близько 1-2 % наших редагувань підпадають під якусь форму вандалізму.

Спамери пробують усі способи посилання на спам, включаючи редагування глобального профайлу, створення вікі та явну рекламу у профайлах

Спам має подібний ефект, але це дуже технічне питання. Сторінки Фандому та Геймпедії є постійними цілями спаму, оскільки ми маємо провідну у галузі SEO (пошукова оптимізація). Більшість пошукових систем в межах свого алгоритму виявляють і класифікують вебсайти за частотою їхнього посилання на інші авторитетні вебсайти. Спамери вірять, що якщо вони зможуть пропустити кілька посилань на свою (часто менш авторитетну) компанію на наших сайтах, вони займатимуть рейтинг в Google і таким чином отримуватимуть дохід.

Спам вставляється на наш сайт багатьма способами. Часто спамери просто створюють вікі, залишають безліч спам-посилань на головній сторінці та йдуть геть з вікі. Іноді вони просто запускають бота та розміщують посилання на свій вебсайт як коментар до статті на будь-якої вікі з певної теми. Мій особисто «улюблений» підлий спосіб, коли люди залишають спам на Фандомі, — це зробити незначну зміну сторінки та вставити спам-посилання в опис редагування. Ви навряд чи це коли-небудь помітите, але глобальні пошукові системи часто сканують сторінки історії, тож вони все одно отримують приріст. Найсмішніше, що ми насправді не індексуємо простір назв з історіями сторінок, отож він не сканується нашими пошуковими системами, але більшість спамерів просто припускають, що ми маємо ті самі схеми сканування, що й інші сайти MediaWiki, і вони все одно намагаються це зробити.

Аби уникнути деяких із цих сірих зон, неймовірно важливо, щоб усі спільноти працювали над чіткою охоронною політикою. Більшість активних, добре модерованих вікі можуть самостійно впоратися з поганими редагуваннями. На цій довідковій сторінці описано, як можна впоратися з цим як адміністратор вікі.

А що SOAP?

Щойно планував розповісти про це, мій нетерплячий друже Н2!

Двадцять п’ять членів нашої команди SOAP були набрані після довгої праці як редактори та адміністратори на деяких наших найкращих вікі. Окрім досвіду вони мають різноманітні інструменти, які дозволяють швидко проаналізувати та очистити погані зміни.

У будь-який момент принаймні пів дюжини членів SOAP знаходяться в мережі, і у них є постійний доступ до каналу, що називається «CVN». Канал CVN отримує необроблений дамп кожного редагування, яке проходить через мережу Фандому, а потім використовує різноманітний аналіз для позначення змін, які можуть бути сумнівними.

Потім члени SOAP використовуватимуть ряд обмежених інструментів, таких як CheckUser або LookUpContribs, щоб визначити, наскільки поширеним був спам або вандалізм. Якщо він обмежений однією вікі, вони, як правило, можуть натиснути декілька кнопок у деяких скриптів, які команда SOAP написала, щоб скасувати неналежні зміни. Атаки на велику кількість вікі вимагають трохи більше часу та аналізу, але зазвичай вони можуть швидко усунути проблему. У них навіть є інструмент під назвою «Global Nuke» — із командою SOAP не можна сперечатися!

Традиційно команда SOAP не бере участь у вікі з активними модераторськими командами — вони поважають право кожної спільноти боротися зі своїм власним вандалізмом, оскільки вони мають більше знань про те, що є, а що не є вандалізмом, і можуть мати власний набір політик блокувань.

Але якщо ваша спільнота особисто потребує допомоги або ви бачите проблему, яка не вирішується командою вікі, вони, безумовно, відкриті для ваших звітів. Ось чому у нас є SOAP Wiki — ви можете зайти туди, заповнити форму за кілька секунд і помістити її на радари команди SOAP. Ця вікі дуже ретельно контролюється, тому ви маєте побачити швидку відповідь у своєму звіті.

Тут, на Фандомі, ми неймовірно пишаємось нашою командою SOAP. Це одні з наших найдосвідченіших надійних користувачів, і вони вільно та безкоштовно витрачають свій дорогоцінний час, щоб зберегти ваші спільноти в чистоті. Це трудомістка та тривала праця — кожна вікі виграє від інвестицій, які ці волонтери вкладають у нашу мережу.

SOAP постійно адаптується

У нашій команді SOAP представлені люди з багатьох країн та часових поясів, що дозволяє їм забезпечувати глобальне охоплення. Ви можете знайти всіх наших нинішніх членів у Довідка:SOAP. У нас є носії мови з п’яти основних мов Фандому, а також дев’яти країн у всьому світі. З ростом інших мов ми шукаємо та набираємо там головних редакторів, щоб приєднатися до команди. Нам так само важливо, щоб наші німецькі, португальські та італійські мовні спільноти були вільними від спаму та вандалізму, як наші англійські.

Ви можете побачити повний список наших членів SOAP тут (англійською)

Деякі члени були із різних попередників команди SOAP майже десять років, деякі наші новітні члени приєдналися лише кілька місяців тому. Деякі випускники SOAP навіть застрягли, і відтепер я називаю їх колегами.

Особливо файною справою в цій команді є те, що, коли у нас є такі доброзичливі волонтери, вони часто розробляють та створюють власні потужні інструменти, які приносять користь Фандому в цілому. Я вже нагадав, як вони пишуть багато власних скриптів, щоб зробити їхню працю ефективнішою. Багато з них з часом були адаптовані для загального використання адміністраторами та доступні на Fandom Developers Wiki.

Вони навіть нещодавно почали шукати використання ШІ для виявлення додаткових поганих редагувань, які на каналі CVN можуть пропустити. Проєкт «Cynthia» базується на нещодавній роботі Фонду Вікімедіа для використання програм адаптивного аналізу тексту та зображень для вивчення та найкращого визначення проблемних змін. Ці моделі прогнозування допоможуть нам вчитися, аби запобігати спаму та вандалізму. Фандом — це місце, де наші складні та геніальні ідеї написані та включені нашими користувачами (повірте, я бачив багато ваших JavaScript-сторінок протягом багатьох років) — це добре відбивається в команді SOAP.

Слідкуйте за оновленнями цього блогу, оскільки ми продовжуємо рухатися вперед із міграціями та основними етапами UCP. У цьому місяці у нас є ще декілька оголошень.Тімоті Куїврін Співробітник Фандому

Тім — директор з досліджувань та інновацій у Фандомі. Ви, швидше за все, наткнетесь на нього в поході в якийсь національний парк або на іподром. Він робить вигляд, що не підкований до поп-культури, але колись бачив «Зоряні війни». Хай живе партія папуг!

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Advertisement