FANDOM


Цей блоґ було написано співробітником FishTank, його оригінал можна знайти на Community Central.
PortableInfobox-Panel-Orc

Співробітники вже давно хотіли виправити багато невирішених проблем з одним з наших широко використовуваних, але нерозвинених продуктів: модульними інфобоксами. За допомогою волонтерів Vanguard багато зі спільнот Фендому впродовж багатьох років отримують ці адаптовані шаблони, аби висунути свої найкращі обличчя на всіх платформах. Це було особливо очевидним з появою мобільних пристроїв, де були внесли останні зміни, аби покращити зовнішній вигляд інфобоксів для зручнішого використання.

Як би ні були корисні ці інфобокси для мобільного скіна, багато можливостей було покращено, аби допомогти спільнотам показати свій контент в тому вигляді, в якому вони хотіли. Додатково до виправлень й нового погляду на мобільний інтернет і додаток Фендому, були додали корисні налаштування і більш інноваційні способи додавання різноманітної інформації, не втрачаючи при цьому простоти використання, яка спрощує написання коду при перенесенні модульних інфобоксів для всіх користувачів.

Співробітникам знадобилося занадто багато часу, щоб досягти цього. Портативні інфобокси були введені багато років тому, співробітники не займалися їхньою подальшою розробкою протягом тривалого часу, і це призвело до деяких напружених дискусій в спільноті, де співробітники могли б краще справлятися з потребами окремих вікі. Частково це була філософська дискусія, яка точилася всередині кола співробітників: якщо вони збираються відокремити вихідний контент (те, що бачать користувачі) від показуваного (при створенні інфобокса), яким має бути налаштування порівняно зі стандартизацією? Чи означають параметри налаштування, що інфобокс більше не є простим? Але після декількох років змін на Фендомі співробітники нарешті зрозуміли, що настав час додати ці опції, аби модульні інфобокси були ефективнішими в задоволенні потреб окремих спільнот.

Що змінюється?

Спочатку слід звернути увагу на очевидне: інфобокси — це перш за все інформація. Кожен елемент інфобоксу призначений для надання якихось даних (як-от текст або зображення) або навігації (зазвичай посилання). Спільноти мають всі види даних, і вони унікально оформляють або форматують окремі елементи. Співробітники Фендому та волонтери Vanguard, які тісно співпрацюють з ними, аби підтримувати зв’язок зі спільнотами, продовжували стикатися з тими самими проблемами, які виникали при використанні простого вікі-тексту. Здебільшого це були макет та стиль, які легко створювалися в таблицях вікі-тексту, але не підходили для налаштуваних елементів, подібних тим, які використовуються в модульних інфобоксах. Це призвело до дуже складного коду CSS, який було важко зрозуміти і який обмежував здатність спільноти змінювати або адаптуватися.

Співробітники вирішили цю проблему, додавши методи для доступу та стилізації практично будь-якої окремої частини інфобокса за допомогою JavaScript та CSS. Співробітники також додали новий спосіб ідентифікації інфобоксів не по тому, як вони мають виглядати з темами, а тому, що вони логічно описують. Наприклад, інфобокс для монстра з покемонів має відображатися з певною розміткою, незалежно від того, чи є монстр вогненним або водяним (теми, які мають перефарбовувати інфобокс, але не змінювати макет). Раніше теми були єдиним способом зробити це. Співробітники вважають, що це дозволить використовувати потужніший та адаптованіший CSS і робити більше з меншою кількістю коду.

Потім співробітники побачили безліч творчих способів використання інфобоксів в непередбачених формах. Деякі спільноти додають кілька інфобоксів до окремих статей і складають їх, вкладають один в одного або перемикаються між ними з допомогою складних користувацьких рішень, які погано працюють на мобільних пристроях. В кінцевому рахунку, багато з цих рішень працюють не на всіх пристроях. Співробітники зробили нотатки про те, що спільноти будували та вбудовували власні функції в модульні інфобокси, ґрунтуючись на відгуках спільноти. Нова функція «панелей» дозволить створювати більше різних елементів інфобоксу, які можна динамічно перемикати. За замовчуванням ці розділи панелі працюють так само, як популярні «таббери», швидко реагуючи на мобільних і настільних пристроях.

Були додані нові функції в документацію, і сьогодні вони готові до використання в ваших спільнотах. Співробітники не мають наміру закінчувати оновлення модульних інфобоксів. Як портативні інфобокси можуть краще задовольнити потреби вашої спільноти? Повідомте співробітників у Спеціальна:Contact або в коментарях, і вони подивляться, чи можливо включити вашу функцію в майбутні оновлення. Це не останній блог про модульні інфобокси, тож слідкуйте за новинами.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.