Центральна спільнота
Advertisement
Цей блог було написано співробітником MisterWoodhouse, його оригінал можна знайти на Community Central.

Привіт, друзі!

Для деяких з вас може стати важкою новиною, але ми прийняли рішення не переносити чат на Єдину платформу. Хоча взаємодія просто зараз між членами спільноти надзвичайно цінна (особливо у такі часи), стало зрозуміло, що функція чату, яку ми зараз маємо, не задовольняє потреб наших користувачів і активно використовується лише обмеженою кількістю спільнот.

Що призвело до цього рішення?

Чат тривалий час був у скрутному становищі. Його нелегко модерувати, він не зручний для мобільних пристроїв і має застарілий користувальницький інтерфейс. Чат існує з 2011 року, і з різних причин ніколи не підтримувався і не розширювався, і досі залишившись частиною експериментального розділу «Лабораторія» у Wiki Features.

Загальне використання чату просто не заслуговувало на додаткову підтримку чи інвестиції з боку Фандому. В середньому на Фандомі зараз можна знайти пару сотень загальних повідомлень чату, які надсилаються щодня. З 2011 року ми бачили, що використання є невеликим у порівнянні з тим, як один сервер Discord працює на вікі з величезною спільнотою. Ми навіть досліджували деякі вікі-спільноти з «активними чатами», і, в одному з таких випадків, виявили, що одна така вікі досягла 8 користувачів одночасно онлайн під час спостереження протягом тижня, в той час як в чаті на тій самій вікі у Discord було щонайменш 228 користувачів протягом періоду спостереження. Хоча це була лише одна вікі, вона була представником подібного досвіду, з чого можна зробити деякі висновки, що чат у Discord активніше за звичайний.

Оскільки чат не оптимізований для мобільних пристроїв, він виключає можливість взаємодії з великою частиною можливих користувачів. У 2019 році 52,5 % світового використання Інтернету припадало на мобільні пристрої. Ця кількість підіймається ще вище серед користувачів, які не користуються англійською мовою. Наприклад, 67 % іспанських користувачів Інтернету мають мобільний телефон як основний формфактор для використання інтернету. Крім того, доступ до Спеціальна: Чат на мобільному телефоні — надзвичайно поганий досвід. Я дійсно не рекомендую використовувати це.

Як нам продовжувати спілкуватися і надалі?

Ми не збираємось винаходити колесо. Інші платформи, такі як Discord і Slack, вже використовуються багатьма спільнотами Фандому. Як багато хто з вас знає, ми використовуємо їх обох. На Dev Wiki є скрипти, які додають у праву частину макету вашої вікі модуль Discord, за допомогою якого ви можете просувати сервер вашої вікі. Ці платформи — це варіанти, які ви можете розглянути.

Ми знаємо, що це важко

Для небагатьох прихильників Спеціальна: Chat сьогодні сумний день. Простіше кажучи, ми наразі не можемо виправдовувати інвестиції, щоби ця функція продовжувала бути життєздатною у світі, де існують більш надійні, спеціалізовані альтернативи, які можуть задовольнити потреби спільноти.

Чат залишатиметься на застарілій платформі доти, допоки ми не зробимо перехід до Єдиної платформи. Вікі, які переходять до Єдиної платформи, більше не матимуть чат.Вілл Кавана Співробітник Фандому

Вілл — голова глобальної спільноти Фандому. Раніше він був менеджером спільноти на Геймпедії та менеджером ігрової спільноти на платформі Imzy. Поза роботою він висить на пляжі, досліджує пивоварні, грає в гольф та піднімає великі ваги для розваги.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Advertisement