Цей блог було написано співробітником MisterWoodhouse, його оригінал можна знайти на Community Central.

Привіт, друзі!

Сьогодні у нас важливі новини для вас. Після майже двох років роботи над об’єднанням вікі з Фандому та Геймпедії на Єдину платформу, ми почнемо переносити вікі з Геймпедії на домен fandom.com на початку 2021 року. Причин такого рішення багато, одна з найважливіших — забезпечення того, щоб виснажлива праця редакторів Геймпедії продовжувала високо позиціюватися у результатах пошуку.

Ми знаємо, що це велика зміна, проте через вищезазначену причину це необхідно. Протягом цих двох років зміни в алгоритмах пошуку Google — секретного механізму, що використовується Google для оцінювання позиції, яку повинна мати певна сторінка в результатах пошуку — негативно вплинули на оптимізацію пошукових систем (SEO) для вікі з Геймпедії. Це впливає на те, як читачі та потенційні майбутні редактори знаходять ваші вікі. В середньому кожна зміна, внесена Google, зменшувала видимість вікі на Геймпедії до 10%, одночасно збільшуючи видимість вікі на Фандомі до 18%. При середньому значенні чотирьох таких змін на рік загальна щорічна втрата відвідувачів вікі на Геймпедії вражає, що ускладнює пошук аудиторії для вмісту, розміщеного на Геймпедії.

Міграція домену — це дія, яку ми вживаємо для зменшення ризику та запобігання майбутнім втратам, а також для компенсації збитків, які вже сталися. Можливо навіть, що це буде пов’язано зі збільшенням доступності вмісту на Геймпедії. Щоб підтвердити очікуваний вплив міграції на SEO, включаючи вплив на майбутній трафік, ми проведемо тестову міграцію на декількох десятках вікі протягом декількох тижнів. Наразі це буде лише міграція домену, незалежно від змін дизайну, які відбудуться на наступному етапі перенесення вікі на Єдину платформу, про які ми згадаємо наприкінці цього оголошення.

Протягом останніх двох років ми глибоко аналізували SEO Фандому та Геймпедії. Нагадуємо: SEO - це процес поліпшення кількості та якості трафіку на ваші веб-сторінки за допомогою таких пошукових систем, як Google, Bing, Yahoo! тощо. Це є життєво важливим для вікі, оскільки 90% загального вікі-трафіку надходить із пошукових запитів Google. Ще до об’єднання цих двох платформ команда Геймпедії помітила, що зміни алгоритму пошуку Google, здавалося, зашкодили результатам для вікі на Геймпедії, тоді як для вікі на Фандомі зробили краще.

Алгоритм пошуку Google є надзвичайно ретельно охоронюваною таємницею, і зміни, внесені до нього, та їхній повний вплив на вікі Фандому та Геймпедії не відомі до кінця. Однак ми знаємо, що міцність бренду та однаковість домену можуть захистити вікі від зниження SEO та навіть гарантувати зростання аудиторії. Припускаючи в середньому 4 зміни алгоритму на рік, у 2021 році Геймпедія може втратити до 40% своєї позиції в результатах пошуку або отримати до 70%, переїхавши до домену Фандому. Попередні тести на міграцію допоможуть нам уточнити ці цифри, щоб з часом стати більш конкретними та краще зрозуміти вплив на кількість відвідувань, пов’язаних із процесом міграції. Для контексту, з перенесенням доменів з wikia.com на fandom.com у 2018 році, ми помітили, що тестові спільноти почали відновлювати свою позицію в результатах пошуку протягом 8 тижнів. Перенесення продовжує зменшувати шкоду, завдану значною зміною алгоритму, зробленою Google у 2018 році, яка не сприяла домену Wikia, водночас віддаючи перевагу Fandom. Щоб бути впевненим у цьому, буде потрібно тестування, але ми очікуємо подібних результатів від міграції домену Gamepedia.

Ви можете побачити ці дані на графіку нижче:

Wikia to Fandom migration.png

  • Google Updates and Issues – Оновлення та виправлення алгоритму пошуку Google
  • March 2018 Core Algo Update – Оновлення алгоритму пошуку у березні 2018 року
  • Oct 2018 Test Domain Migrations – Тестові перенесення вікі на новий домен
  • Wikia to Fandom Migration – Повномасштабне перенесення вікі на новий домен
  • Complete Recovery at 8 weeks: Continued Growth – Повне відновлення через 8 тижнів: безперервне зростання
  • Continued Growth – Безперервне зростання

Однією з причин, чому Фандом є кращим за Геймпедію в частині SEO є різниця у розмірі та широті платформи та бренду, а також міцність бренду. Фандом охоплює безмежний всесвіт інтересів шанувальників, включаючи, але не обмежуючись лише відеоіграми. Незважаючи на те, що ігри становлять майже половину нашого трафіку, асоціація з неігровим контентом, що цікавить шанувальників, надзвичайно важлива для виведення ігрових вікі в результати пошуку. Ще до об’єднання з Фандомом Curse починав досліджувати можливість розширення сфери охоплення за межами ігор, визнаючи потенціал у ширшому підході (як-от створення хостингів Animepedia або Moviepedia). Крім того, типовий шанувальник у 2,5 раза частіше знає, що таке Фандом у порівнянні з Геймпедією, на основі дослідження ринку порівняльної впізнаваності брендів, яке ми провели цієї весни за опитуваннями читачів та редакторів Фандому та Геймпедії. Ми також працюємо над способами, як краще рекомендувати вікі на основі інтересів, про що було оголошено минулого року.

З цих причин ми вирішили перенести вікі на Геймпедії до URL-адрес Фандому. Процес розпочнеться з тестової партії проєктів, які мігрують наприкінці цього місяця, після чого настане період моніторингу для підтвердження наших прогнозів впливу SEO та удосконалення процесу міграції. Інші вікі врешті-решт будуть перенесені в перші місяці на початку 2021 року. Підготування редакторів або адміністраторів до цього процесу не потрібно, це наша відповідальність.

У випадку конфліктів в назвах вікі, зміни будуть внесені в піддомени. У спільнотах, які є частиною проєкту Crossover, наприклад, англійська Fallout Wiki, пов’язана вікі залишатиметься на fallout.fandom.com, тоді як архівованій вікі буде присвоєно адресу fallout-archive.fandom.com під час міграції. Так само для спільнот, які перейшли на інший домен для об'єднання, як Magic: The Gathering, адреса зміниться mtg.gamepedia.com на mtg.fandom.com, тоді як mtg-archive.fandom.com стане новою адресою архівованої вікі на Фандомі. Для спільнот, які не були об'єднані через власне рішення, або через призупинення перенесення з будь-яких причин, співробітники прийматимуть рішення щодо домену проєктів здебільшого на основі їхній популярності та кількості відвідувань за останні 3 місяці. Після підготування буде надано список об'єднанних та закритих спільнот. Неангломовні спільноти Геймпедії будуть перенесені на домен Фандому із відомою структурою URL-адреси: наприклад, fallout.fandom.com/de/ замість моделі fallout-de.gamepedia.com від Геймпедії. Ми беремо на себе зобов'язання, що наші команди допоможуть цим вікі вжити заходів для подолання негативних наслідків для SEO, якщо вони трапляться. URL-адреси Геймпедії правильно переспрямовуватимуть на нові URL-адреси Фандому.

Проєкт Crossover не було розпочато через міграцію доменів, хоча це, безумовно, різко зменшило кількість потенційних конфліктів перенесення. Коріння цієї ініціативи сягають кінця 2018 року; через два дні після оголошення про злиття компаній Fandom та Curse. Команди обох платформ особисто зустрілися в офісі Curse, щоб розпочати процес об’єднання двох компаній – давніх конкурентів на ринку ігрових вікі. Підхід Фандому – це цілий всесвіт вікі для будь-якого інтересу, котрий може редагувати кожен, тоді як Curse розробляв Геймпедію для конкретних брендів ігор, які, на думку спеціалізованої команди, мають потенціал і про що варто піклуватися. Поєднання цих двох підходів зажадало б величезних зусиль, але кожен підхід і кожна платформа має свої сильні сторони.

З першого дня засідань з’явилася можливість – можливість, рекомендована командою Геймпедії, продемонструвати нашу прихильність до налагодження ситуації як спільної платформи. Ця можливість була: а що, якби ми могли отримати вікі з кожної платформи, які охоплюють одну і ту саму гру, об’єднати свої зусилля, взяти найкраще з їхнього вмісту та працювати разом над однією вікі? Відповіддю на це питання став проєкт Crossover – майже дворічна подорож, в якій беруть участь команди редакторів, що об’єднуються, а в деяких випадках навіть вирішують довготривалі конфлікти, щоб краще служити на благо спільноти. Ця ініціатива виявилася успішною завдяки тому, що багато вікі переходили з однієї платформи на іншу. Незважаючи на те, що проєкт Crossover не був створений з урахуванням міграції доменів, він дозволив реалізувати таку ідею.

Навіть з перенесенням вікі та міграцією доменів шанування бренду Gamepedia надзвичайно важливо для нас. Пізніше під час цього процесу вікі на Геймпедії в кінцевому підсумку отримають брендинг Фандому, але зі спеціальним візуальним визнанням того, що ця вікі спочатку була спільнотою Геймпедії. Нам надзвичайно важливо продовжувати наголошувати на важливості її спадщини та духу для нашої спільної платформи, незважаючи на кінець життя Геймпедії як незалежного бренду. Ми будемо ділитися інформацією щодо прогресу на шляху до того, щоб ваш голос був почутий при розробці подальшої ідентичності Геймпедії.

Підхід Геймпедії до вікі, який базувався на задоволенні потреб редакторів та активній підтримці спільноти, нікуди не дівається. Ми все ще поважаємо їх у своїй діяльності як компанії. Більша частина роздумів Геймпедії була прийнята Фандомом, і традиція ставити фан-спільноту на перше місце буде збережена. Джессіка "Аліанін" Кліффорд, багаторічний менеджер з продуктів на Геймпедії, відтепер відповідає за редакторську та адміністративну працю команди продуктів на Єдиній платформі, привертаючи увагу на редакторів до ширшої спільноти. Game Widow вже є загальним лідером ігрового порталу Фандому та Геймпедії, керуючи неймовірною командою вікі-менеджерів для підтримки нашої спільноти редакторів. Ця команда, до речі, була натхненням для інших вікі-команд! Також, як деякі з вас можуть знати, MisterWoodhouse, співробітник Геймпедії, є нашим лідером глобальної спільноти, тобто нашим головним редактором на Фандомі та Геймпедії з 2019 року. Підхід Геймпедії до спільноти є фундаментальним для нашої роботи та для того, щоб добре представляти точку зору наших редакторів. Дослідження звичок адміністраторів, постійне спілкування користувачів зі співробітниками та зосередження на підтримці сучасної версії MediaWiki – багато з цих найкращих функцій Геймпедії були адаптовані Фандомом.

Рухаючись вперед, вікі на Геймпедії отримають новий вигляд як частина Єдиної платформи. Оновлення мобільного скіну, розроблене для того, щоб бути більш зручним та продуктивним для користувачів, буде додано як необов’язковий тест протягом наступних кількох місяців, перш ніж випустити його для всіх користувачів. Зміни для мобільних пристроїв стають першими, оскільки користувачі мобільних пристроїв складають більшість читачів, але це незначний відсоток редакторів. Це перше оновлення має найбільший сенс як для наших читачів, так і для наших редакторів. Ми з нетерпінням чекаємо, щоб показати вам, над чим працюють наші команди. Перед випуском у якості необов’язкового тесту ми покажемо вам ескізи дизайну, які будуть відкриті для коментування та обговорення думок щодо них. Як і обіцяно на початку перенесення на Єдину платформу, об’єднанний дизайн використовуватиме найкращі можливості обох платформ.

Я впевнений, що у вас, безумовно, є багато питань, і я постараюся зробити все можливе, щоб відповісти на них якомога краще. Це оголошення надзвичайно емоційне, навіть для мене. Однак ми впевнені, що спадщина Геймпедії належним чином поважається, і ми робимо все можливе, щоб читачі все ще могли досліджувати ваш цінний вміст.

Щоб допомогти у вирішенні запитань, Беккі Вестморленд, наш директор з SEO, приєднається до спеціального SEO-каналу Геймпедії у Discord разом із годинним голосовим чатом Gamepedia SEO Checkpoint у четвер, 12 листопада. Окрім цього, Стефані Фрід, наш директор з маркетингу, буде нашим гостем AMA Discord у п'ятницю, щоб відповісти на всі ваші запитання щодо міграції доменів та брендування. Ця розмова відбудеться о 23:00 за київським часом, 13 листопада. Близько наступного місяця ми проведемо додаткові розмови, на яких обговоримо майбутню роботу над макетами та інструментами.

Наступні зміни URL-адрес будуть внесені в рамках тестового пакету цього місяця:

Вікі на Геймпедії Вікі на Фандомі
Aether.gamepedia.com => aether.fandom.com

Journey.gamepedia.com => journey.fandom.com

Ragnarok.gamepedia.com => ragnarok.fandom.com

Ragnarok-pt.gamepedia.com => ragnarok.fandom.com/pt

Ragnarok-de.gamepedia.com => ragnarok.fandom.com/de

Ragnarok-es.gamepedia.com => ragnarok.fandom.com/es

Ragnarok-ja.gamepedia.com => ragnarok.fandom.com/ja

monstercrown.gamepedia.com => monstercrown.fandom.com

Grimdawn.gamepedia.com => grimdawn.fandom.com

Zelda.gamepedia.com => zelda.fandom.com

Riskofrain2.gamepedia.com => Riskofrain2.fandom.com

Survivingmars.gamepedia.com => Survivingmars.fandom.com

Fallguysultimateknockout.gamepedia.com => Fallguysultimateknockout.fandom.com

Dreamdaddy.gamepedia.com => Dreamdaddy.fandom.com

Synthetik.gamepedia.com => Synthetik.fandom.com

Iconoclasts.gamepedia.com => iconoclasts.fandom.com

Ashen.gamepedia.com => Ashen.fandom.com

20xx.gamepedia.com => 20xx.fandom.com

Magicka.gamepedia.com => Magicka.fandom.com

Masteroforion.gamepedia.com => Masteroforion.fandom.com

Huntshowdown.gamepedia.com => Huntshowdown.fandom.com

Heroesofthestorm.gamepedia.com => heroesofthestorm.fandom.com

Heroesofthestorm-es.gamepedia.com => heroesofthestorm.fandom.com/es

Godus.gamepedia.com => godus.fandom.com

Godus-fr.gamepedia.com => godus.fandom.com/fr

Autonauts.gamepedia.com => Autonauts.fandom.com

Archeage.gamepedia.com => Archeage.fandom.com

Mtg.gamepedia.com => Mtg.fandom.com

Deadbydaylight.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com

Deadbydaylight-de.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com/de

deadbydaylight-es.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com/es

deadbydaylight-it.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com/it

deadbydaylight-pl.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com/pl

deadbydaylight-pt.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com/pt

deadbydaylight-zh.gamepedia.com => deadbydaylight.fandom.com/zh

Awesomenauts.gamepedia.com => Awesomenauts.fandom.com

Infinitecrisis.gamepedia.com => infinitecrisis-archive.fandom.com

Transistor.gamepedia.com => Transistor-archive.fandom.com

Risen.gamepedia.com => Risen-archive.fandom.com

Voidbastards.gamepedia.com => Voidbastards-archive.fandom.com

Kynseed.gamepedia.com => Kynseed-archive.fandom.com

Klondike.gamepedia.com => Klondike-archive.fandom.com

Gauntlet.gamepedia.com => Gauntlet-archive.fandom.com

Battleborn.gamepedia.com => Battleborn-archive.fandom.com

Skyforge.gamepedia.com => Skyforge-archive.fandom.com

Anodyne.gamepedia.com => Anodyne-archive.fandom.com

Gwent.gamepedia.com => Gwent-archive.fandom.com

Gwent-de.gamepedia.com => Gwent.fandom.com/de

Slitherio.gamepedia.com => slitherio-archive.fandom.com

Darkorbit.gamepedia.com => Darkorbit-archive.fandom.com

Fallout.gamepedia.com => fallout-archive.fandom.com

Aether.fandom.com => Aether-archive.fandom.com

Journey.fandom.com => Journey-archive.fandom.com

Ragnarok.fandom.com => Ragnarok-archive.fandom.com

ragnarok.fandom.com/pt => ragnarok-archive.fandom.com/pt

ragnarok.fandom.com/de => ragnarok-archive.fandom.com/de

ragnarok.fandom.com/es => ragnarok-archive.fandom.com/es

ragnarok.fandom.com/ja => ragnarok-archive.fandom.com/ja

monstercrown.fandom.com => monstercrown-archive.fandom.com

Grimdawn.fandom.com => Grimdawn-archive.fandom.com

zelda.fandom.com => zelda-archive.fandom.com

riskofrain2.fandom.com => riskofrain2-archive.fandom.com

survivingmars.fandom.com => survivingmars-archive.fandom.com

fallguysultimateknockout.fandom.com => fallguysultimateknockout-archive.fandom.com

dreamdaddy.fandom.com => dreamdaddy-archive.fandom.com

synthetik.fandom.com => synthetik-archive.fandom.com

iconoclasts.fandom.com => iconoclasts-archive.fandom.com

ashen.fandom.com => ashen-archive.fandom.com

20xx.fandom.com => 20xx-archive.fandom.com

magicka.fandom.com => magicka-archive.fandom.com

masteroforion.fandom.com => masteroforion-archive.fandom.com

huntshowdown.fandom.com => huntshowdown-archive.fandom.com

heroesofthestorm.fandom.com => heroesofthestorm-archive.fandom.com

heroesofthestorm.fandom.com/es => heroesofthestorm-alternate.fandom.com/es

godus.fandom.com => godus-archive.fandom.com

autonauts.fandom.com => autonauts-archive.fandom.com

archeage.fandom.com => archeage-archive.fandom.com

mtg.fandom.com => mtg-archive.fandom.com

deadbydaylight.fandom.com => deadbydaylight-archive.fandom.com

Awesomenauts.fandom.com => Awesomenauts-archive.fandom.comВілл Кавана Співробітник Фандому

Вілл — голова глобальної спільноти Фандому. Раніше він був менеджером спільноти на Геймпедії та менеджером ігрової спільноти на платформі Imzy. Поза роботою він висить на пляжі, досліджує пивоварні, грає в гольф та піднімає великі ваги для розваги.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.