Цей блог було написано співробітником MisterWoodhouse, його оригінал можна знайти на Community Central.

Evolving with the web.png

Привіт, друзі!

Сподіваюся, ви всі щасливо провели Різдво та свята зі своїми коханими :)

Оскільки 2021 рік уже розпочався, нумо поговоримо про оптимізацію пошукової системи (SEO) або просто «підтримуємо» Google. Деякі з вас, можливо, це вже знають, але завжди варто пам’ятати: результати пошукової системи становлять переважну більшість звернень на нашій платформі, 90% яких походить від трафіку Google. Це основне джерело трафіку на будь-якій без винятку вікі. Це пов’язано з тим, що Google усвідомлює, що платформа «Fandom» є найважливішим авторитетом у світі знань з будь-яких фандомів, і тому нагороджує ваші вікі дуже високими позиціями в результатах. Це фантастичний спосіб залучити аудиторію, що пильно цікавиться темою, яку охоплює вікі.

Що це означає?

Дуже важливою частиною нашого розвитку є підтримка цього «щастя Google». Це означає адаптування до змін у способі обробки Google вмісту вікі для результатів пошуку, як ця обробка впливає на рейтинг у цих результатах та які нові вимоги ставляться до веб-сайтів. Роблячи це, ми гарантуємо, що ваш вміст і надалі залучатиме нових читачів. Якщо цього не зробити, це означатиме втрату читачів, що поставить під загрозу успіх вікі та Фандому в цілому.

Це важливе питання, і до нього слід підходити з кількох різних точок зору, особливо цього року. Навесні Google почне перевіряти веб-сайти на відповідність критеріям, які вони називають Core Web Vitals. Простіше кажучи, Core Web Vitals - це три виміри, які визначають: наскільки швидко сторінка завантажується, наскільки швидко вона стає стабільною і як швидко ви можете з нею комфортно взаємодіяти. Приблизно кажучи, Google хоче, щоб сторінка, на яку ви переходите, натискаючи результат пошуку, дозволяла швидко та легко взаємодіяти з нею. Досить розумна річ, чи не так?

Досягаючи високих результатів у Web Core Vitals, ви отримуєте високі результати для вашого веб-сайту за відповідними пошуковими запитами. Якщо результати будуть поганими, сторінка так само буде «покарана» гіршим місцем у тому ж пошуку.

Що з цим робить Фандом?

На щастя, ми вже отримуємо деякі переваги Core Web Vitals від роботи Єдиної платформи. Покращення продуктивності з нашої сторони вже покращує продуктивність платформи за новими показниками.

Протягом найближчих місяців ми продовжуватимемо працювати над покращенням ефективності завантаження сторінок, стабільності вмісту та інтерактивності. Зокрема, ми працюємо над поліпшенням якості реклами, продуктивності серверів та дизайну сайту. Ми також досліджуємо, як форматування певних вікі впливає на ці показники та способи покращення форматування, щоб не тільки швидше завантажувати сторінки, але й покращувати взаємодію з користувачем. Після того, як ми зробимо аналіз, ми поділимося з вами набором рекомендацій щодо того, як спільноти зможуть самостійно впровадити ці вдосконалення у тих випадках, коли співробітники не зможуть зробити це автоматично.

Про це ви будете багато чути протягом найближчих місяців. Ми пояснимо, як оптимізація пошукової системи впливає на вашу вікі, і ми б хотіли, щоб ви взяли участь у цій розмові.Вілл Кавана Співробітник Фандому

Вілл — голова глобальної спільноти Фандому. Раніше він був менеджером спільноти на Геймпедії та менеджером ігрової спільноти на платформі Imzy. Поза роботою він висить на пляжі, досліджує пивоварні, грає в гольф та піднімає великі ваги для розваги.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.