Центральна спільнота
Advertisement

Привіт всім!

Це ще один довгоочікуваний блог. Він присвячений новинам, пов'язаним з новою єдиною платформою (UCP). Так як попередні блоги про неї були опубліковані ще восени, то спеціально для нових учасників і для тих, хто призабув, про що йде мова, ми спочатку нагадаємо, що ж таке UCP і навіщо вона потрібна, а потім докладніше зупинимося на двох фазах розгортання нової платформи на Фандом.

Що таке єдина платформа (UCP)?

Якщо говорити по-простому, то UCP покликана об'єднати вікіпроекти на фандому і на Gamepedia на одній платформі і з однієї і тієї ж версією програмного забезпечення MediaWiki. Зараз у фандома версія MediaWiki 1.19. Це досить стара версія програмного забезпечення, але оновлення до нових версій було заморожено навмисно. У той період часу, 10 років тому, оновлення MediaWiki не задовольняло тодішнім потребам нашого ресурсу. Тому було прийнято рішення самостійно розвивати нашу платформу. Однак це призвело до того, що з'явилися мільйони рядків коду зі складною архітектурою, яка готова була впасти під власною вагою. Перехід на нову єдину платформу дозволить позбутися від цієї переусложнённой структури, а також перейти на сучасну версію MediaWiki 1.33.

Це дуже великий крок вперед, але ми розуміємо і усвідомлюємо, що він не вирішить всіх проблем. Проте, нова єдина платформа дасть нам наступні серйозні переваги:

 • Новітні розширення MediaWiki. За 7 років, що минули з запуску MediaWiki 1.19, фонд Вікімедія поліпшив безліч розширень і додав нові. Створення нової платформи на сучасній версії MediaWiki дозволить вам отримати більшість цих нововведень, а нам спростить завдання по підтримці програмного забезпечення сайту в актуальному стані. Учасники Gamepedia вже знайомі з новою версією MediaWiki, але для єдиної платформи це означає - поява великої команди інженерів для роботи над наступними оновленнями і новими інструментами і можливостями для редакторів.
 • Прискорення в розробці і впровадженні нових функцій і інструментів. Маючи єдину платформу, ми зможемо працювати над усіма вікіпроектамі відразу замість того, щоб робити окремі речі для фандома і Gamepedia. Хорошим прикладом є сторінка аналітики для адміністраторів. Незважаючи на схожість, код цього розширення істотно відрізняється для фандома і для Gamepedia. Якби ми мали єдину платформу восени, то нам би не довелося розробляти цю функцію окремо для фандома.
 • Мобільний редактор! Як виявилося, 34% нових редакторів на Gamepedia зробили свої перші правки саме в мобільному редакторі. Тому поява сучасного редактора для мобільних пристроїв на фандоме - відмінна новина.
 • Об'єднання кращих функцій і інструментів від двох хостингів. Досвід фандома довів, що вікіпроекти і соціальні інструменти можуть існувати разом. З іншого боку, Gamepedia також домоглася великого успіху завдяки своїм унікальним функціям, наприклад, системі Gamepedia Pro. Єдина платформа дасть можливість взяти все найкраще від фандома і Gamepedia, щоб створити щось фантастичне, об'єднати поглиблений вікі-досвід і пристрасть фанатів.

Фази розгортання єдиної платформи

Тепер поговоримо безпосередньо про те, як з'явиться нова платформа. Це станеться вже найближчим часом.

Фаза 1

В даний час ми знаходимося у фазі 1, яка зосереджена на розробці технічної основи платформи і переносу на неї вікіпроектов. Серйозних змін у зовнішньому вигляді вікіпроектов в цій фазі не буде. Далі ми перерахуємо етапи фази, які ще залишилося реалізувати. Ми розраховуємо, що фаза 1 завершиться протягом наступних 5 місяців.

 • Етап внутрішнього тестування. Уже зараз нова платформа активна і їй тестують співробітники, інженери, команди з розвитку вікіпроектов, помічники. Мета цього етапу - відкрити якомога більше поверхневих проблем і усунути їх до того, як єдину платформу побачать учасники.
 • Етап для нових вікіпроектов. Ми вирішили, що спочатку на нову єдину платформу перейдуть нові вікіпроекти. Тобто, при створенні вікі вона буде розміщуватися на новій платформі. Зазвичай нові Вікі не вимогливі з точки зору розширень, кількості учасників і відвідуваності. Якщо учасник створить нову вікі і йому будуть потрібні складні розширення, то на цьому етапі ми розглянемо варіант перенесення такої вікі на поточну платформу. Цей етап дозволить зібрати перші відгуки про єдиній платформі від учасників, які не є співробітниками.
 • Етап для простих вікіпроектов. Як тільки ми переконаємося, що єдина платформа працює без збоїв, то в наступному етапі ми перенесемо 3-4 тисячі поточних вікіпроектов на нову платформу. Будуть обрані вікіпроекти, де також не дуже багато складних, ресурсоємних розширень.
 • Етап для всіх вікіпроектов. Після ретельного аналізу даних, отриманих під час попередніх етапів, ми послідовно, невеликими партіями будемо переносити на нову платформу всі інші вікіпроекти - знову від простих до складних. Тобто, в останню партію для перенесення потраплять вікіпроекти з активними форумами і вікіпроекти, де використовується розширення Semantic MediaWiki.
 • Етап для Gamepedia. Після вікіпроектов фандома ми почнемо перенесення на нову єдину платформу вікіпроектов на Gamepedia. Це також буде проходити послідовно. Після завершення цього етапу стара платформа буде видалена.

Як ми повідомляли раніше, в фазі 1 вікіпроекти збережуть свій скін: Oasis для фандома і Hydra для Gamepedia.

Фаза 2

Ця фаза ще знаходиться на стадії підготовки. У ній ми зосередимося на призначеному для користувача досвід для поліпшення інструментів і розробці нових функцій. Тут поки ми можемо розповісти тільки в загальних рисах про майбутніх змін.

 • Єдиний зовнішній вигляд. Зараз ми активно працюємо над створенням єдиного скіна, щоб об'єднати краще від фандома і Gamepedia. Ми будемо збирати інформацію з різних джерел, в тому числі, думки  користувачів про це.
 • Кілька опцій для налаштування зовнішнього вигляду. Ми розуміємо, що у кожного  користувача є своя думка про те, як повинна виглядати його вікі. Але збереження однаковості інтерфейсу також важливо. Ми будемо шукати компромісні рішення для цього, щоб у вас було кілька варіантів того, як може виглядати ваша вікі, але щоб це не заважало учасникам, які переходять від однієї вікі до іншої.
 • Поліпшення роботи адміністраторів і редакторів. Протягом останніх місяців ми опитували адміністраторів і редакторів, щоб з'ясувати деталі їх робочих процесів і то, як зробити ці процеси краще і зручніше. Саме ваші відгуки стануть основою для розробок нових функцій і розширень.
 • Поліпшення пошукової оптимізації. Наша команда з пошукової оптимізації тісно співпрацює з інженерами, щоб у єдиної платформи не було проблем з пошуковими ботами. Також ми хочемо зменшити нашу залежність від пошукових систем. Один з таких проектів, про який ми розповідали, це глобальна класифікація. Вона повинна допомогти учасникам швидше знаходити потрібну інформацію на різних вікіпроектах.
 • Оновлений досвід для нових редакторів. Залучення нових читачів - це тільки півсправи. Наша мета - допомогти їм стати активними учасниками і редакторами. Ми сподіваємося поліпшити і прискорити цей процес, щоб читачі швидше приєднувалися до вікі.

Які ще зміни будуть в фазі 1?

Не всі зміни, про які ми говорили і про які ви можете прочитати нижче, будуть реалізовані відразу. Частина змін також будуть розгорнуті поетапно. Ось, що зміниться разом з фазою 1:

 • Новий редактор. Замість поточних двох візуальних редакторів в єдиній платформі буде один редактор, який взятий з MediaWiki. Ви можете бачити цей редактор на Gamepedia і на Вікіпедії. Нові вікіпроекти, які будуть створені на єдиній платформі, вже отримають цей редактор.
 • Обговорення. Ця функція буде збережена і отримає оновлення зовнішнього вигляду в рамках фази 1. Зокрема, учасники зможуть перемикатися між поточним видом Обговорень і скороченим, який буде нагадувати поточний форум. Категорії Обговорень будуть більш помітні, щоб учасники могли активніше використовувати їх.
 • Оновлений процес створення вікі. Для нових вікіпроектов, які будуть створені на єдиній платформі, буде включений новий процес створення вікі. Зміни торкнуться дублювання вікіпроектов. При створенні нової вікі система буде шукати схожу серед всіх вікі і пропонувати учаснику приєднатися до неї замість того, щоб створювати новий проект на ту ж тему. Якщо Вікі не буде знайдена, учасник зможе перейти до створення своєї вікі. А якщо вікі знайдеться, то учаснику буде необхідно вибрати причину для створення дубліката. Якщо причина буде незадовільною і учасник буде створювати дублікат, то співробітники закриють таку вікі.

І ще раз нагадаємо про ті функції, які будуть замінені:

 • Стіни обговорення. Нові стіни обговорення залишаться на своєму місці, а весь вміст поточних стін обговорення буде перенесено на нові. Сторінки обговорень залишаться без змін.
 • Коментарі до статей. Ця функція збережеться в оновленому форматі, як і стіни обговорення. Всі поточні коментарі будуть перенесені на оновлені коментарі.
 • Профайли Користувачів. Вони будуть перероблені, хоча в цілому збережуть свій поточний вигляд. Однак вони вже будуть готові для додавання нових функцій для фази 2.

Для активних користувачів ми рекомендуємо створити тестові вікіпроекти, коли почнеться другий етап фази 1. Ваші відгуки будуть мати вирішальне значення для реалізації фази 2. У найближчі тижні ми постараємося опублікувати ще кілька блогів, пов'язаних з єдиною платформою. Якщо є питання, думки, відгуки, залиште їх у коментарях.


У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Advertisement