FANDOM


Коли на зміну невеликому меню вікі прийшло нове меню з 280 посиланнями, більшість учасників зраділи цьому оновленню. Однак не так то просто виявилося впоратися з цим «монстром», тому деякі залишили у себе старий варіант меню або заповнюють нове меню «чим Бог послав». У цьому блозі, ми дамо вам практично поради того, як якісно заповнити велику меню вікі.

 1. Якщо у вас велика всесвіт, то рівні меню можна заповнити таким чином.
 • Всесвіт - тут можна зібрати посилання на наскрізних персонажів всесвіту, місця, організації, ключові події і т.п. Все найкраще - сюди.
 • Ігри або сезони серіалу - рівень для ключових «точок» вашої всесвіту. Якщо їх більше семи, то можна деякі зібрати в групи, наприклад, основна серія, сиквели і т.п. На третій рівень цієї вкладки додаємо посилання на головні теми з самих ігор або сезонів серіалу.
 • Різне - для великої всесвіту характерні відгалуження у вигляді коміксів, книг та ін. Всі ці посилання можна зібрати тут.
 • Спільнота - традиційна вкладка для більшості меню. Тут знаходяться посилання на форум, блоги учасників, список учасників, вікі-відповідей.
 • Нова гра або новий сезон серіалу - завжди важливо, щоб найактуальніше в тематиці вашої вікі було на увазі. Цей як би «п'ятий» розділ вашого меню можна помістити замість розділу Спільнота, а Спільнота відправити в Різне.

  2. Якщо тематику вашої вікі можна строго розділити на дві-три частини.

 • У цьому випадку кожен рівень меню присвячуємо своїй темі. Це дуже зручно, якщо у вас є всього дві гри або два сезони серіалу, деякі дві глобальні теми, наприклад, добро і зло.
 • Що залишився один або два рівня меню можна заповнити тієї ж всесвіту, посиланнями на співтовариство або різний.

  3. Якщо ваша вікі строго по одній темі.

 • Здається, що це найпростіший варіант, але і тут важливо не помилитися. Подумайте, на які б вам сторінки вікі хотілося б потрапити в першу чергу, і відповідно до цього заповнюйте рівні меню. Наприклад, можна створити окремий рівень про персонажів, про предмети (зброя або екіпіровку), рівні гри, зробити окрему посилання на серію, яка щойно вийшла і т.д.

4. Як не помилитися з «чарівними словами». Думаю, все дивилися фільми про Гаррі Поттера і знають, що може статися, якщо не вірно вимовиш чарівне слово. На вікі все не так серйозно, але з чарівними словами також слід поводитися обережно) Нагадуємо, що їх можна використовувати тільки на третьому рівні меню, і це відмінний спосіб заповнити його.

 • Category0 # - список статей з найбільшою категорії на вікі (1 - з другої за величиною і т.д.). Це чарівне слово краще використовувати виключно на початковій стадії розвитку вики. На великих вікіях, де у великих категоріях знаходяться сотні статей - це неефективно.
 • Category-Назва категорії # - аналогічно попередньому, але вибирає найпопулярніші статті з конкретної категорії. Це саме використовується «чарівне слово» для заповнення третього рівня меню, і його справді дуже зручно використовувати. Однак звертаємо вашу увагу, що популярні статті іноді не збігаються з ключовими статтями. Тому в таких випадках краще заповнити список персонажів або зброї вручну, ніж довірятися цьому «чарівному слову». Якщо десять позицій вам мало, можна заповнити дев'ять, а на останній сходинці записати Ще або Далі і дати посилання на відповідну категорію.
 • Newlychanged # - список статей, які редагувалися останніми. Цікавий аналог сторінці Вікі-діяльності. Дуже зручно для відображення того нового, що сталося на вікі останнім часом. Можна використовувати у вкладці Спільнота або Різне.
 • Visited # - список найбільш відвідуваних статей вашої вікі (за винятком Заголовною сторінки). Цікавий аналог попереднього «чарівному слову». Мінус - швидше за все, що посилання на ці статті є в інших рівнях меню. Також рекомендуємо використовувати на початковому етапі розвитку вікі.

Topusers # - список учасників, які внесли найбільший вклад в вікі. Можна використовувати, якщо у вас є окрема вкладка Спільнота, особливо, якщо у вас відключено Досягнення. Та й новачки на вікі відразу бачитимуть досвідчених учасників, до кого можна звернутися за порадою. 5.  Ще кілька порад.

 • Періодично оновлюйте ваше меню, адже ваша вікі і тема вашої вікі не стоять на місці. Може бути, якийсь розділ виросте і йому треба буде виділити окреме місце в меню, або станеться якесь важлива подія для теми вашої вікі і його також можна винести на загальний огляд.
 • Читачам подобається, коли через меню можна потрапити на сторінку з безліччю посилань. Наприклад, це можуть тематичні портали або великі категорії. Під це можна виділити як заголовки меню, так і окрему вкладку.
 • Пам'ятайте, що меню служить основним орієнтиром для читачів, тому не варто додавати туди посилання на незавершені або короткі статті. Якщо робити це, то краще зібрати їх в окремій вкладці, а більшість посилань заповніть найкращими статтями.

У вас є власні поради, як заповнити меню вікі, або може бути ви знаєте відмінний приклад меню вікі? Залишайте свої коментарі та посилання нижче.

Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.