Центральна спільнота
Advertisement

Публікуємо поради, які допоможуть Вам ефективніше розвивати і просувати свою Вікі. На цей раз ми звертаємося до тих, хто тільки починає свій шлях на Фандомі. Зазвичай, недосвідчені користувачі губляться від великої кількості інформації і можливостей, не знаючи, з чого почати. Нижче наведено список порад — простих, але важливих. Вони дозволять Ви не загубитися на Фандомі і вкажуть то, на що слід звернути увагу в першу чергу, щоб грамотно побудувати свою Вікі і залучити на неї нових учасників.

  1. Подумайте про свою Вікі, як про місце, де Ви хочете проводити частину свого вільного часу. Організуйте зрозумілу Головну сторінку, на якій будуть представлені основні теми Вашого проекту і план його розвитку.
  2. Додайте зображення на Головну сторінку. Вона повинна бути яскравою, щоб привертати увагу.
  3. Організуйте список "Необхідних сторінок" або "Роботу тижня", щоб нові користувачі знали, куди їм докласти свої зусилля, а не шукали собі "роботу" по всій Вікі.
  4. Не забувайте про взаємодію з користувачами. Створіть опитування і міняйте його періодично.
  5. Обов'язково створіть свій блог. Це ще одна можливість спілкуватися з користувачами, привернути їхню увагу. Побудуйте повідомлення так, щоб користувачам захотілося залишити коментарі. Можете навіть завершити повідомлення прямим запитанням до аудиторії.
  6. Відвідайте сторінки обговорення нових користувачів. Просто скажіть "Привіт" і цього вже буде достатньо, щоб новачок відчув, що він потрібен тут. Завжди будьте доброзичливі і готові прийти на допомогу.
  7. Використовуйте можливості Wikia Labs, щоб зробити роботу на Вікі більш цікавою. Наприклад, за допомогою нової функції Нові галереї зображень, можна покращити розташування зображень.
  8. Дізнайтеся, які спільноти по Вашій тематики є за межами Фандому. Спробуйте поговорити з адміністраторами, домовитися про обмін посиланнями або просто розкажіть їм про свій проект.
  9. Створіть свою власну групу в популярних соцмережах або заведіть акаунт в Twitter. Як можна частіше оновлюйте новинну стрічку, щоб зробити свою Вікі цінним інформаційним ресурсом.
  10. Дослідіть Фандом. Подивіться, як розвиваються інші проекти, і реалізуйте цікаві ідеї у себе.

Ми щось упустили? Хочете теж додати пару рад новачкам? Не соромтеся, і залиште свій коментар трохи нижче.

Advertisement