Центральна спільнота
Advertisement

Ніхто не сперечається, що адміністратор-центральна фігура на будь-якой Вікі. У більшості випадків саме від нього залежить, наскільки успішною буде вікі, а Вікі-спільнота - великим і дружним. Щоб досягти цього, адміністратор повинен володіти рядом якостей, слідувати певній філософії, інакше шлях до успіху стане дуже довгим або не закінчиться ніколи. Звичайно, наведені нижче принципи роботи адміністратора не є суворим правилом і, швидше за все, ми перерахували тільки основні з цих принципів, проте дотримуючись цих порад, ви точно не " захворієте" Адміністративной гарячкой.

Адміністратор повинен...

...бути зразком для наслідування. Це той користувач, на якого повинні рівнятися інші користувачі Вікі. Він залишається ввічливим в будь-якому жаркому суперечці, він завжди вибирає слова і вирази для спілкування з користувачами, від нього ви не почуєте різких і категоричних висловлювань, він прагне завоювати довіру всіх користувачів Вікі.

...підтримувати користувачів Вікі. І інші користувачі Вікі повинні відчувати цю підтримку. Присутність адміністратора зобов'язана стабілізувати будь-яку важку ситуацію. Він готовий витратити час, щоб роз'яснити свою позицію і вислухати думки всіх сторін конфлікту. Навіть якщо його дратує поведінка когось із користувачів, він завжди готовий допомогти йому у вирішенні будь-якої проблеми.

......ставиться до всіх з розумінням. Адміністратор знає, що не може зробити всіх користувачів щасливими, тому намагається, в першу чергу, піклуватися про спільноту в цілому, але ставиться до всіх користувачів з розумінням і повагою. Він співпереживає всім, навіть заблокованим користувачам. Якщо йому не вдасться знайти "спільної мови" з користувачами, то він не буде триматися за свої повноваження адміністратора.

...бути поінформованим. Ці користувачі-справжні фанати теми вікі, і намагаються зробити все, щоб зробити Вікі ще краще. Вони знають, як краще представити той чи інший матеріал, знають, як працює сама Вікі, люблять свій внесок на вікі і завжди готові вчитися і дізнаватися щось нове!

...розуміти, що він-не головний. Адміністратор розуміє, що він не є одноосібним власником вікі, а тільки допомагає управляти вікі і рухати її до успіху разом з усіма користувачами вікі-спільноти.

...діяти рішуче тільки, коли це необхідно. У будь-якому конфлікті адміністратор прагне знайти компроміс, ніколи заздалегідь не відкидаючи спірні думки і пропозиції. Він знає, що сказати "не можна" або "заборонено" - простіше і швидше, ніж шукати цей компроміс, але ніколи не йде цим шляхом.

... вміти слухати. Адміністратор ніколи не роблять поспішних висновків, не прагне вершити сьогохвилинний суд. Замість цього він завжди спілкується з користувачами конфлікту, намагається зрозуміти його причини, а рішення приймає тільки володіючи повною інформацією. Також адміністратор завжди відкритий для ідей користувачів про те, як можна поліпшити саму Вікі або матеріали, що викладаються на ній.

... знати, що він - не досконалість. Адміністратор завжди готовий змінити свою думку, Якщо розуміє, що воно-неправильне. Він виносить вердикт, намагаючись врахувати думки всіх користувачів вікі, а не виходячи тільки зі своєї особистої думки.

Advertisement