FANDOM


 • Roan Fel

  Шановні користувачі українського сегменту Фендому!

  Сьогодні хочу запропонувати Вам ознайомитись із іншою невизначеністю, яку варто ліквідувати на Центральній спільноті та Вікі про вікі. Оскільки нововведення до правопису стосовно латинського кореня -ject уже переважно засвоєно, вважатимемо, що наразі можна зустріти такі варіанти:

  • вікіпроєкт;
  • вікі-проєкт.

  Перш ніж звернутися до чинного правопису, хочу зазначити, що на Вікіпедії у назвах статей про поняття, що містять слово вікі-, спостерігається лише написання разом. Кілька прикладів:

  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікіпроєкт
  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікі
  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікірозмітка
  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікіспільнота

  А зараз відкриваємо чинний правопис, датований 2…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Це блоґ слугує адаптованим перекладом відповіді куратора IVT MtaÄ щодо того, чому нині не буде поки помічника україномовного порталу. Так само він містить його розміркування, поради тощо.

  The bar to have a new team/language added to IVT has significantly risen in 2019, that is correct. UA doesn't meet any of these requirements right now, unfortunately. In fact, this Monday it had half of the total traffic FI had, and FI is way behind all other languages on the IVT traffic-wise.

  Межа додавання нового члена команди або мови до IVT значно збільшилася в 2019-му році і це правильно. Україномовний портал, на жаль, поки не відповідає усім цим вимогам. Фактично, в понеділок він мав лиш половину загального трафіку від фінськомовного порталу, хоча той…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Загін

  червня 21, 2020 від Toru Hasegawa

  Вельмишановні користувачі,

  Я, як бюрократ Центральної спільноти, проголошую формування об'єднання допомоги. Центр цього формування існує давно, але тільки зараз я бачу достатню потребу в цьому. Співробітники знов відмовили нам в праві на свого помічника, тому нам лише залишається виконати їх умови — обійти фінський портал. Всі, хто хоче допомогти з розвитком порталу, а саме розвивати цікаві напрями потенційним користувачам, будь ласка, відпишіться тут. Ми почнемо повномасштабне формування Загону разом.

  Створимо більше вікі, розвинемо старі та обійдемо фінів, аби отримати свого помічника.

  З повагою, голова загону «Квітка сакури», Тору Хасеґава.

  Читати далі >
 • Roan Fel

  Шановні користувачі українського сегменту Fandom!

  Упевнений, що декого збентежив уже перший рядок цього блогу, та все за порядком. Пропоную невеликий вступ для ознайомлення з суттю проблеми.


  Транслітерáція, або транслітерува́ння (від лат. trans- — «через», «по той бік» і litera — «літера»), — механічна передача тексту й окремих слів, які записані однією графічною системою, засобами іншої графічної системи при другорядній ролі звукової точності, тобто передача однієї писемності літерами іншої.

  Натомість, транскри́пція (мається на увазі НЕ фонетична транскрипція в квадратних дужках, а власне транскрипція як система), або транскрибува́ння (лат. transcriptio, від transcribo — «переписую»), — наукова система запису мови, що вживається в мовознавстві і м…


  Читати далі >
 • DDPAT Knife Series

  Ми вже не раз казали, що сумісна робота на вікі-проєктах завжди вигідніше. Крім того, що вікі-проєкти спочатку натякають на створення спільноти, а не індивідуального сайту, сумісна вікі-діяльність на одній вікі дає наступні переваги:

  • Декілька користувачів можуть працювати над різними аспектами вікі, сприяючи її гармонійному розвитку та створенню цікавого різноманітного контенту
  • Разом легше виявити слабкі сторони вікі, боротися з невдалими редагуваннями і явним вандалізмом
  • Одна вікі за певною тематикою краще розпізнається пошуковими системами і швидше піднімається вверх за рейтингом

  Довгий час на Фандомі не існувало конкретики щодо кількох вікі-прокєтів на одну і ту ж тематику, що, як вже казалося, приводило до створення десятків сайтів з одніє…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Доброго дня, вельмишановне панство!

  Я проаналізував вашу активність на форумі, тому прийшов до висновку, що треба починати переходити до нововведень. Як багатьом відомо, форум скоро будет відключено, бо Фандом йде до об'єднання платформ на новій єдиній платформі. Проте, знаючи що це буде, аби полегшити процес адаптування, я пропоную підключити обговорення вже зараз. Себто, я пропоную три варіанти:

  1. Повністю замінити обговореннями форум, бо вже зараз вони можуть теж саме, чим і користуються наші користувачі на форумі;
  2. Існування поряд форуму та обговорень, але вся адміністративна діяльність Центральної спільноти перейде до обговорень.
  3. Залишити форум. Якщо обрати цей варіант, то доведеться наспіх налаштовувати обговорення, коли ті замінять форум.

  М…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Добрий вечір, вельмишановне панство!

  Сьогодні було обговорено те, чи залишати ТЕХНІКа на посаді і, як можна бачити, тепер тут залишилося лише двоє адміністраторів. Ми, колегія адміністраторів, так само вирішили, що його замінить новий адміністратор. Нині ми не будемо призначати нового адміністратора, але ви можете висловити щодо того, кого ви бажаєте бачити на посаді.

  Призначення не буде, бо нам цікаві ваші кандидати і необхідний час, аби придивитися до цих кандидатів. Так само додам, що в нас є два кандидати, тому будемо сподіватися, що наші думки зійдуться.

  Вимоги для нового адміністратора:

  1. Знання нового правопису та мови;
  2. Знання основ довідки;
  3. Наявність Discord;
  4. Відсутність глобальних та локальних блокувань.

  Наші вимоги не є складними, тому біл…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Добрий вечір, вельмишановне панство!

  Нині на нашій центральній вікі йде дискусія щодо назви, тому я пропоную назви, які сформовані виходячи з пропозицій, що я чув раніше. Перед тим, як я надам цей список, прошу прочитати пояснення до назви "Вікі Спільноти".

  Під назвою Вікі Спільноти мається, що вікі - вікі для спільноти (вікі не відмінюється, тому може неправильно читатися). Дефіс не є коректним, бо Вікі - назва, а спільноти - для кого ця вікі.

  Нижче представлено список назв, які пропонуються на зміну старій:

  1. Становий центр спільнот;
  2. Станова спільнота;
  3. Центральна спільнота;
  4. Центр спільнот;
  5. Центральна громада;
  6. Центральна вікі-спільнота;
  7. Спільноти;
  8. Вікі-спільноти;
  9. Вікі Спільноти;
  10. Свій варіант.

  Прошу голосувати додавши номер обраної назви, аби було легше р…

  Читати далі >
 • Roan Fel

  Шановні користувачі українського сегменту Фандому!

  Хотів би звернути Вашу увагу на деяку синтаксичну некоректність, яку допускають при виборі назви для вікі-проєктів і їх подальшому оформленні. А саме, я маю глибокі сумніви щодо прийнятності словосполучень, які зазвичай складають назви проєктів:

  [назва вікі-проєкту] + Вікі, або ж

  Вікі [унікальна назва проєкту чи тематика].

  Варто зазначити, що дана претензія стосується виключно тих вікі, які не мають унікальної назви, створеної натхненням адміністраторів, на зразок Зорепедії, Відьмакопедії (неофіційна назва Вікі Відьмак), колишньої Гарріпедії (наразі Вікі Поттеріана). У першу чергу, змінам підлягають проєкти, назви яких містять лише назву вигаданого всесвіту чи іншої тематики і саме слово вікі. Ме…

  Читати далі >
 • DDPAT Knife Series


  Перший етап розгортання та початкове тестування нової платформи (UCP) позаду. Тепер ми готові почати перенос вікі-проектів на нову платформу. Як було оголошено раніше, в цьому процесі будуть брати участь вікі-проекти, де немає великої кількості розширень та складних розширень.

  Крім початку переносу поточних вікі-проектів, UCP чекає велике оновлення, про який ми хочемо вам розповісти.


  Крім виправлення різних багів та інших невеликих змін, вот, що з'явиться на єдиній платформі разом з новим етапом розгортання UCP.


  Ми вже не раз казали, що більше третини активних редакторів Gamepedia казали, що свої перші редагування на вікі-проектах вони робили за допомогою мобільного редактору. Новий редактор для мобільних пристроїв — це гарна можливість залучит…
  Читати далі >
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.