FANDOM


 • Mix Gerder

  Привіт, друзі!

  Сьогодні ми розпочали перший етап удосконалень Обговорень, які є частиною триваючої роботи над Єдиною платформою спільноти, про яку ми оголосили минулого року.

  Основна мета цих удосконалень полягає в тому, щоб зробити Обговорення найкращим місцем для… ну… проведення безпечних, дивовижних, організованих дискусій в межах ваших спільнот.


  Вдосконалення надходитимуть хвилями. Ось що включено в першу хвилю:

  • Ми представляємо новий спосіб перегляду Обговорень в цілому, беручи мову дизайну з Форумів та модернізуючи її до 2020 року. Звичайний вигляд Обговорень залишається як опція, але новий Стислий вид буде схоже на давній за часів активного використання форумів. Опція перемикання між звичайним та стислим є у новому спадному меню «View»…

  Читати далі >
 • Mix Gerder

  Майбутнє чату

  серпня 7, 2020 від Mix Gerder

  Привіт, друзі!

  Для деяких з вас може стати важкою новиною, але ми прийняли рішення не переносити чат на Єдину платформу. Хоча взаємодія просто зараз між членами спільноти надзвичайно цінна (особливо у такі часи), стало зрозуміло, що функція чату, яку ми зараз маємо, не задовольняє потреб наших користувачів і активно використовується лише обмеженою кількістю спільнот.


  Чат тривалий час був у скрутному становищі. Його нелегко модерувати, він не зручний для мобільних пристроїв і має застарілий користувальницький інтерфейс. Чат існує з 2011 року, і з різних причин ніколи не підтримувався і не розширювався, і досі залишившись частиною експериментального розділу «Лабораторія» у Wiki Features.

  Загальне використання чату просто не заслуговувало на дод…


  Читати далі >
 • Mix Gerder

  Вітання, друзі!

  Сьогодні я радий повідомити, що ми отримали ще одне досягнення в межах Єдиної платформи — незначну технічну зміну, яка має великі та захоплюючі соціальні наслідки. На вікі, що використовують UCP, відтепер ви почнете бачити деяких користувачів, яких називають членами команди SOAP.


  Це лише нова, комбінована назва двох груп, знайомих нашим редакторам. VSTF (Volunteer Spam Task Force) від Фандому та GRASP (Gamepedia Rapid Anti-Spam Patrol) від Геймпедії об'єдналися в одну команду. Ми вирішили дати групі нову назву, оскільки не хотіли віддавати перевагу історії однієї платформи над іншою. Усі члени команди придумали та проголосували за можливі імена, а співробітники обрали нашого фаворита з найкращих претендентів. Ось так ми закі…

  Читати далі >
 • DDPAT Knife Series

  Як багато хто з вас знає, співробітники працювали над об'єднанням систем входу Фандому та Геймпедії в рамках проєкту Єдиної спільноти платформи.

  Ця неймовірно складна праця наближається до завершення (або вже завершена, залежно від того, коли ви це прочитаєте)! Проте одна з частин цієї праці, яку потрібно згадати, — це той факт, що доводиться долати деякі конфлікти з іменами користувачів.


  Конфлікт між іменами користувача — це коли обліковий запис на Фандомі та акаунт у Геймпедії мають одне і те саме ім’я користувача і, внаслідок цього, не можуть існувати в одній системі.

  Під час сканування було виявлено, що між обліковими записами на обидвох платформах було понад 15 мільйонів збігів. Нижче наведено загальну статистику в цифрах:

  • 708 повних відпо…

  Читати далі >
 • DDPAT Knife Series

  Однією з особливостей, яка не зробить перехід від застарілої платформи Фандому до Єдиної платформи, є функція під назвою «Загальна довідка». Через деякі особливості цієї функції зараз ми збираємо інформацію щодо цього. На щастя, нам вдалося внести дуже просту зміну коду, аби переконатися, що ваш вміст не буде втрачено цією зміною.


  Загальна довідка — це розширення, за допомогою якого користувачі можуть бачити довідкові статті з Центральної спільноти на своїй вікі.


  На новій єдиній платформі (UCP) це розширення буде видалено, і усі локальні посилання на довідкові сторінки перенаправлятимуть користувачів на Центральну спільноту. Це зроблено через те, що довідкові сторінки розповідають про Фандом в цілому, і якщо у користувача будуть питання, він…  Читати далі >
 • Roan Fel

  Шановні користувачі українського сегменту Фендому!

  Сьогодні хочу запропонувати Вам ознайомитись із іншою невизначеністю, яку варто ліквідувати на Центральній спільноті та Вікі про вікі. Оскільки нововведення до правопису стосовно латинського кореня -ject уже переважно засвоєно, вважатимемо, що наразі можна зустріти такі варіанти:

  • вікіпроєкт;
  • вікі-проєкт.

  Перш ніж звернутися до чинного правопису, хочу зазначити, що на Вікіпедії у назвах статей про поняття, що містять слово вікі-, спостерігається лише написання разом. Кілька прикладів:

  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікіпроєкт
  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікі
  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікірозмітка
  • https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Вікіспільнота

  А зараз відкриваємо чинний правопис, датований 2…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Це блоґ слугує адаптованим перекладом відповіді куратора IVT MtaÄ щодо того, чому нині не буде поки помічника україномовного порталу. Так само він містить його розміркування, поради тощо.

  The bar to have a new team/language added to IVT has significantly risen in 2019, that is correct. UA doesn't meet any of these requirements right now, unfortunately. In fact, this Monday it had half of the total traffic FI had, and FI is way behind all other languages on the IVT traffic-wise.

  Межа додавання нового члена команди або мови до IVT значно збільшилася в 2019-му році і це правильно. Україномовний портал, на жаль, поки не відповідає усім цим вимогам. Фактично, в понеділок він мав лиш половину загального трафіку від фінськомовного порталу, хоча той…

  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Загін

  червня 21, 2020 від Toru Hasegawa

  Вельмишановні користувачі,

  Я, як бюрократ Центральної спільноти, проголошую формування об'єднання допомоги. Центр цього формування існує давно, але тільки зараз я бачу достатню потребу в цьому. Співробітники знов відмовили нам в праві на свого помічника, тому нам лише залишається виконати їх умови — обійти фінський портал. Всі, хто хоче допомогти з розвитком порталу, а саме розвивати цікаві напрями потенційним користувачам, будь ласка, відпишіться тут. Ми почнемо повномасштабне формування Загону разом.

  Створимо більше вікі, розвинемо старі та обійдемо фінів, аби отримати свого помічника.

  З повагою, голова загону «Квітка сакури», Тору Хасеґава.

  Читати далі >
 • Roan Fel

  Шановні користувачі українського сегменту Fandom!

  Упевнений, що декого збентежив уже перший рядок цього блогу, та все за порядком. Пропоную невеликий вступ для ознайомлення з суттю проблеми.


  Транслітерáція, або транслітерува́ння (від лат. trans- — «через», «по той бік» і litera — «літера»), — механічна передача тексту й окремих слів, які записані однією графічною системою, засобами іншої графічної системи при другорядній ролі звукової точності, тобто передача однієї писемності літерами іншої.

  Натомість, транскри́пція (мається на увазі НЕ фонетична транскрипція в квадратних дужках, а власне транскрипція як система), або транскрибува́ння (лат. transcriptio, від transcribo — «переписую»), — наукова система запису мови, що вживається в мовознавстві і м…


  Читати далі >
 • Toru Hasegawa

  Доброго дня, вельмишановне панство!

  Я проаналізував вашу активність на форумі, тому прийшов до висновку, що треба починати переходити до нововведень. Як багатьом відомо, форум скоро будет відключено, бо Фандом йде до об'єднання платформ на новій єдиній платформі. Проте, знаючи що це буде, аби полегшити процес адаптування, я пропоную підключити обговорення вже зараз. Себто, я пропоную три варіанти:

  1. Повністю замінити обговореннями форум, бо вже зараз вони можуть теж саме, чим і користуються наші користувачі на форумі;
  2. Існування поряд форуму та обговорень, але вся адміністративна діяльність Центральної спільноти перейде до обговорень.
  3. Залишити форум. Якщо обрати цей варіант, то доведеться наспіх налаштовувати обговорення, коли ті замінять форум.

  М…

  Читати далі >
Community content is available under CC-BY-SA unless otherwise noted.